Konuyla ilgili Sözcü Gazetesi'nden İsmail Saymaz'a açıklama yapan Koray Aydın, seçime her taraftan müdahale edildiğini ve bu yapının partiyi kendi haline bırakmadıklarını vurguladı. Çoğu partilinin de kendisiyle aynı görüşte olduğunu ve partinin tabanında çöküşlerin ve istifaların da başladığını ekleyerek, bu duruma olan üzüntüsünü dile getirdi. 


PARTİ BU İŞTEN KARLI DEĞİL ZARARLI ÇIKTI 

Ancak, partinin bu durumdan karlı değil zazarlı çıktığını da belirten İyi Partili Aydın, çok geniş bir organize yapının partinin içinde olduğunu ve müdahelerde bulunduğunu söyleyerek;

"Meral Akşener'i mi kastediyorsunuz diye soruyorsunuz, her tarafta çok yönlü bir yapı bu. Başından beri farkındayım fakat onlar bizden daha güçlüler. Ben kaybettiğimi düşünmüyorum. Çünkü sonuç kitlesel bir şekilde kabul ettirildi, belli yol ve yöntemlere başvuruldu" şeklinde konuştu. 


ÇOK HIZLI BİR ÇÖKÜŞ VAR 

Müsavat Dervişoğlu'ndan normalleşme sürecine sert tepki Müsavat Dervişoğlu'ndan normalleşme sürecine sert tepki

Partiden ayrılmayı düşünüyor musunuz sorularını da yanıtalayan Aydın; "Sadece ayrılıp gidenlere üzülüyorum ama elimden bir şey gelmiyor. Arkadaşlar arayıp soruyorlar, onları gruplar halinde davet edip, konuşacağım. Önce onları dinleyip, bu işin önünü kesmeye çalışacağım. Partide çok hızlı bir çöküş var” diye konuştu.