İYİ Parti liderliğinden ayrılmadan önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı en sert dille eleştiren Meral Akşener’in Beştepe’de ağırlanması siyasetin gündemine oturmuştu.

İYİ Parti cephesinden gelen açıklamalar, siyasi gündemin merkezinde yer almaya devam ediyor. İYİ Parti Milletvekili Burak Akburak, Sözcü TV'ye yaptığı açıklamalarda önemli noktalara değindi.

"CUMHURBAŞKANI YARDIMCILIĞI TEKLİFİ OLURSA DEĞERLENDİRİLİR"

Görüşmenin ardından dikkat çeken açıklamalarda bulunan Burak Akburak, Akşener'in Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi alması durumunda bunu değerlendirebileceğini belirtti. Akburak, "Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi olursa değerlendirilir" diye konuştu.

"DEVLETTE GÖREVE HAZIR"

Akşener'in devlet kademelerinde görev almaya hazır olduğunu ifade eden Akburak, "Akşener devlette göreve hazır" şeklinde konuştu. Bu ifadeler, Akşener'in siyasi kariyerinde yeni bir sayfa açabileceği yönünde yorumlandı.

OĞLU PARİS BÜYÜKELÇİSİ Mİ OLACAK?

Akşener'in oğluyla ilgili çıkan "Paris Büyükelçisi olacak" iddialarına son derece kızgın olduğunu belirten Akburak, "Akşener oğluyla ilgili iddialara kızgın" dedi.

DERVİŞOĞLU'NA TEPKİLİ

Akburak ayrıca, Akşener'in Dervişoğlu'na da kızgın olduğunu ifade ederek, "Akşener, Dervişoğlu'na kızgın" şeklinde konuştu.

YENİ PARTİ KURACAK MI?

Yeni parti kurma iddialarına da değinen Akburak, "Akşener yeni bir parti kurmayacak" açıklamasında bulundu. Bu açıklama, İYİ Parti içinde yaşanan tartışmalara da ışık tuttu.

"İHRAÇ DURUMUNDA İYİ PARTİ KALMAZ"

Akşener'in olası bir ihraç durumunda İYİ Parti'nin varlığını sürdüremeyeceğini ifade eden Akburak, "Akşener ihraç edilirse İYİ Parti kalmaz" dedi.


ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMENİN DETAYLARI

Görüşmenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebi üzerine gerçekleştiğini belirten Akburak, "Görüşmeyi Erdoğan istedi. Görüşme zamanı bir gün önce belli oldu" şeklinde konuştu.

"BAHÇELİ İLE GÖRÜŞME OLMAYACAK"

Meral Akşener'in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmeyeceğini ifade eden Akburak, "Akşener, Bahçeli ile görüşmeyecek" dedi.

SAÇ RENGİ

Akşener'in saç renginin de dikkat çektiğini belirten Akburak, "Saç rengi başka olacaktı, bu beğenildi" dedi.

Akburak son olarak da Akşener'in bundan sonra sık sık gündemde olacağını belirterek "Akşener'i bundan sonra sık sık göreceğiz" ifadelerini kullandı.

İlahiyatçı Yusuf Kavaklı son yolculuğuna uğurlandı İlahiyatçı Yusuf Kavaklı son yolculuğuna uğurlandı

Editör: Gülşah Yıldız