İYİ Partili Hüseyin Örs'e yumruk atan AKP'li vekile Bülent Arınç'tan çok sert tepki

Bülent Arınç, İYİ Partili Hüseyin Örs'e saldıran AKP'li Zafer Işık için sert sözler sarf etti. Bülent Arınç, Zafer Işık için 'gözü dönmüş şahıs' ifadesini kullandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, “Yüce meclisin çatısı altında çirkin bir saldırı ile Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ün hayati tehlike geçirmesine yol açan gözü dönmüş şahsı şiddetle kınıyorum” dedi.

Arınç sosyal medya hesabından Örs’ün hastaneye kaldırılmasına neden olan AKP'li Zafer Işık’ın yumruklu saldırısını değerlendirdi.

"GÖZÜ DÖNMÜŞ ŞAHSI KINIYORUM"

“Yüce meclisin çatısı altında çirkin bir saldırı ile Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ün hayati tehlike geçirmesine yol açan gözü dönmüş şahsı şiddetle kınıyorum” diyen Arınç, “Sayın Hüseyin Örs'e ailesine ve camiasına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Arınç şöyle devam etti:

İki dönem TBMM Başkanlığı yapan birisi olarak, geçmişten bu yana, her zaman üzüntü ve utanç duyduğumuz bu tür olayların ve kavgaların milletvekillerimizin ve daha çok meclisimizin saygınlığına büyük zarar verdiğine inanıyorum. Meclis Başkanımız, tüm siyasi partileri ve milletvekillerini bu konuda uyarmalı. Gerekli yaptırımlar ivedilikle uygulanmalı, olası benzer elim olayların önüne set çekilmelidir.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN