İYİ Partili Belediye Başkanı Çetin rüşvet'in rüşvet konuşması ortaya çıktı!

İYİ Partili Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin'in rüşvet operasyonunda tutuklandı. Çetin'in bir dönem kasası olduğu öne sürülen müteahhit E.B.'nin telefon konuşmalarıyla deşifre oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP'li belediyelerin ardından İyi Parti'li belediye de yolsuzluk iddialarına karıştı.

Bu kez adres Çanakkale.

Gökçeada Belediye'sine 31 Ocak tarihinde yolsuzluk ve rüşvet operasyonu düzenlendi.

Operasyonda Belediye Başkanı Ünal Çetin, Belediye İmar Müdürü S.D., eski İYİ Parti Gökçeada İlçe Başkanı H.E., kamu çalışanı E.B. ile müteahhitler R.G. ve B.B. gözaltına alındı.

Ünal Çetin tutuklandı

Ardından emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasıyla adliyeye sevk edildi.

İmar uygulamalarında usulsüz ruhsat verdikleri ve müteahhitlerden rüşvet aldıkları iddia edilen Ünal Çetin ve İmar Müdürü S.D. ile rüşvete aracılık ettiği öne sürülen H.E. tutuklandı.Çetin, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in en çok güvendiği isimlerin başında geliyordu.

Öyle ki Akşener, geçen yaz Ünal Çetin'in oğlunun düğününde dahi nikah şahidi olmuştu.

Yaşanan gelişmelerin ardından rüşvet olayının detaylarına ulaşıldı.

Sabah gazetesinden Ümit Erkan Demircan’ın aktarımına göre; yolsuzluğun boyutunu başkanın bir dönem kasası olduğu öne sürülen müteahhit E.B.’nin telefon konuşmalarıyla deşifre oldu.

Şebekenin satışlardan elde edilen gelirleri pay edemeyince birbirlerini tehdit ettikleri ortaya çıktı.

Öte yandan Çetin, geçtiğimiz yıl E.B.’nin şebekeden ayrı hareket ederek bir arazi satın aldığını öğrendi. Bunun üzerine iki ismin arası açıldı.

Çetin, E.B.’yi arayarak, göze battığını ve ilçede dedikodu yapıldığını öne sürdü. Şirket adına alınan bazı arazilerin de devredilmesini istedi.

E.B.’nin de birçok araziyi aralarında İyi Parti Eski İlçe Başkanı Hasan Erdem’in de bulunduğu şebeke üyelerine hiçbir bedel almadan devrettiği öğrenildi.

Rüşvet konuşması ortaya çıktı!

Bir süre sonra arazilerin imara açıldığını ve satışa çıktığını öğrenen E.B., başkan Ünal’dan payına düşeni istedi.

Çetin ise, E.B. ve şebekenin ortak satın alarak yaptıkları 4 katlı binada çatı katını imara aykırı olduğunu gerekçe göstererek yıktırdı.

Bunun üzerine başkan ve müteahhit E.B. arasında yaşanan telefon görüşmeleri ortaya çıktı.

Payını isteyen E.B., “Ben hakkımı istiyorum. Bizim ortak yaptığımız bir ticaret bu. Bak seni fena patlatırım, şaka yapmıyorum.” İfadelerini kullandı.

Bunun üzerine sinirlenen Çetin de, “Lan saçmalama, geri zekalı geri zekalı konuşma. E.’ye sattığın yerden R.’le ortak aldığınız yerden benim haberim bile olmadı. Sen bana neyin hesabını soruyorsun? Lan s…. şimdi benim canımı sıkma. Sana yaptıklarım, yapacaklarım… Patlatırsan patlat, patlatmazsan namertsin.” dediği belirtildi.

İçişleri Bakanlığı, tutuklanan başkan Çetin’in görevinden tedbiren uzaklaştırıldığını belirtti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN