İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın akaryakıtta ÖTV’yi arttırma kararına ilişkin yürütmenin durdurulması ve iptali istemiyle İYİ Parti’nin Danıştay’da iptal davası açtığını duyurdu. Zorlu açıklamasında Ccumhurbaşkanı Erdoğan'ın yetkisini ölçüsüz bir şekilde kullandığını ifade ederek "Vatandaşımızı nefes alamaz hale getiren yeni vergilere ve zamlara karşı İYİ Parti olarak tüm imkanlarımızı kullanarak mücadelemizi her mecrada sürdüreceğiz" dedi.

İYİ PARTİ ÖTV ZAMMINA İLİŞKİN KARARI YARGIYA TAŞIDI

Ekonomi uzmanından korkunç tahmin: 2024 yılı için o sözleri söyledi Ekonomi uzmanından korkunç tahmin: 2024 yılı için o sözleri söyledi

Zorlu'nun açılan davaya ilişkin paylaşımı şu şekilde:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ait olan vergi yetkisini adeta bir yetki devri gerçekleştirerek Türk milletine karşı ölçüsüz bir şekilde kullanan Cumhurbaşkanı Kararına yönelik olarak, Toplumsal Politikalar Başkanımız Ece Güner ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Ahmet Zeki Üçok tarafından bugün Danıştay’da iptal davası açılmıştır.

Vatandaşımızı nefes alamaz hale getiren yeni vergilere ve zamlara karşı İYİ Parti olarak tüm imkanlarımızı kullanarak mücadelemizi her mecrada sürdüreceğiz. Kamuoyuna saygılarımızla."

"CUMHURBAŞKANI KARARI AÇIK BİR ŞEKİLDE ANAYASAYA AYKIRI”

Danıştay'a verilen dilekçede Cumhurbaşkanı Kararı'nın açık bir şekilde Anayasa'ya aykırı olduğu belirtildi. İdari işlemin uygulanması durumunda ülke ve toplum üzerinde telafisi imkansız ve geri dönüşü olmayan zararlara neden olacağı vurgulanan dilekçede Cumhurbaşkanı Kararı'nın ivedilikle yürütmesinin durdurulması ve iptal edilmesi talep edildi.