İyi Parti 2024 seçimleri hakkında bir açıklama yaparak bütün illerde kendi adaylarıyla seçime gireceklerini ilan etmişlerdi.  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, seçimlere ayrı girme konusunda kararlarının net olduğunu belirtse de son yaptığı açıklama kafa karıştırdı. Zorlu, "İttifak başka bir şey, iş birliği başka bir şey" dedi.

 İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Milliyet Gazetesi'nden Didem Özel Tümer'e açıklamalarda bulundu. İttifak konusuna ilişkin konuşan Zorlu, "Bu konuda net bir karar alındı. ittifak yok. Zaten 2023 seçimlerindeki oy pusulasının ortadan kalkmasından sonra hukuken de bitmişti" dedi.

"İTTİFA BAŞKA BİR ŞEY, İŞ BİRLİĞİ BAŞKA BİR ŞEY"

Türk-İş açıkladı! 4 kişilik ailenin açlık sınırı 13,334 TL'ye yükseldi Türk-İş açıkladı! 4 kişilik ailenin açlık sınırı 13,334 TL'ye yükseldi

Parti Sözcüsü Zorlu, "Biz bugün ittifak sisteminin bu haliyle milletin tercih yapabilme hakkını her geçen gün yok ettiğine inanıyoruz. Seçmen iki kutup arasında bir sarkaç gibi adeta kıskaca alınıyor" ifadelerini kullanarak, "İttifak başka bir şey, iş birliği başka bir şey." dedi.