Kılıçdaroğlu'na milletvekilliği teklifi ortalığı karıştırdı: Metiner'den 'tuzak' tepkisi Kılıçdaroğlu'na milletvekilliği teklifi ortalığı karıştırdı: Metiner'den 'tuzak' tepkisi

İYİ Partili Belediye Başkanı Aytekin Kaya'nın AK Parti'ye geçişi gündeme bomba gibi düştü. Kaya'yı eleştirenlerden biri de gazeteci İsmail Saymaz oldu. Saymaz sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak "Hiç mi utanmıyorsunuz?" dedi. 

Saymaz'ın sosyal medya platformu Twitter'dan yaptığı paylaşım şu şekilde:

"İyi Partili İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, CHP’lilerin oylarıyla seçilip AK Parti’ye geçiyor. Tıpkı Nazilli gibi… Hiç mi utanmıyorsunuz? Seçmenlerinizin yüzüne nasıl bakacaksınız?"

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye geçen İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’ya rozetini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan taktı.

2019 Yerel Seçimlerinde İYİ Parti’den İncirliova Belediye Başkanı Seçilen Aytekin Kaya istifasını şu şekilde duyurdu:

"Geçtiğimiz günlerde İncirliova’da yaşanan olaylar parti içinde sıradan bir delege seçimi olmaktan çıkmış, birilerinin ucuz siyasi menfaat kavgasına dönüşmüştür. Yaşanan bu çirkin olaylar beni artık İncirliova’nın geleceği için bir karar almaya zorlamıştır. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun parti içinde yaşanan olaylara karşı aldığı tutum, şahsıma göstermiş olduğu haksız tepki sebebiyle artık Özlem Çerçioğlu’yla birlikte İncirliova’ya hizmet etme şansımız kalmamıştır. Bu sebeple İYİ Parti’nden ayrılıyor, Millet İttifakı'ndan çekiliyorum. Aldığım bu karar partilerin kurumsal kimliklerine bir eleştiri kesinlikle değildir. Küçük dağları ben yarattım, her şeyi ben bilirim, 'Ben ne dediysem o olacak' zihniyetine bir tepkidir. Buyurun kısır siyasetiniz sizin olsun."