İYİ Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Uğur Yaman, 23 asil ve 20 yedek üye ile birlikte yönetim kurulunun istifa ettiğini açıkladı. İstifa dilekçelerini İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı'na gönderdiklerini belirten 19 Mayıs İlçe Başkanı Yaman, seçim sürecinden sonra istifa kararı aldıklarını, genel merkezin devreye girmesiyle ertelediklerini söyledi.  "Ancak gelinen süreçte biz mevcut İl Yönetimi ile çalışmayacağımızı belirttik" diyen Yaman bu konuda bir gelişme olmadığı için istifa ettiklerini belirtti.

'İLÇE TEŞKİLATIMIZI YOK SAYDI'


Yaman, seçim sürecinde İl Başkanı Hasan Aksoy ve milletvekili Erhan Usta'nın ilçelerinde seçim çalışması yapmadığını kaydederek şunları dile getirdi: 

Bomba kulis: Ak Parti'nin yerel seçim stratejisi deşifre oldu! Bomba kulis: Ak Parti'nin yerel seçim stratejisi deşifre oldu!

"Seçim sonrası il başkanımız Hasan Aksoy ve milletvekilimiz Erhan Usta'ya, '19 Mayıs ilçesinde neden seçim çalışması yapmadıklarını' sorduk. Bunu sorduk diye tepki gösterdiler. Soruyu soran ilçe yönetim kurulu üyemizi provokatörlük yapmakla itham ettiler. Usta'nın ilçe teşkilatımızı yok sayması ve yakışıksız üslubu nedeniyle istifa kararı aldık. Bu kararımız ile ilgili üç kez genel merkez ile görüştük. Ancak biz bu il yönetimi ile çalışmayacağımızı genel merkeze ilettik. Bu konuda herhangi bir adım atılmadığı için istifa dilekçelerimizi yazarak İl Başkanlığı'na gönderdik."