Eski bakanlardan Yıldırım Aktuna’nın oğlu, eski İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Oğul Aktuna partisinden istifa ettiğini duyurdu. Aktuna bir otelde düzenlenen basın toplantısında İYİ Partide siyaset yapma zemininin ortadan kalktığını söyledi. İktidar ve muhalefetin siyasi tarzının haricinde bir hareket kurmak için adım attığını anlatan Aktuna, cumhurbaşkanı seçim süreci ve sonrasında muhalefetin öz eleştiriden uzak bir tavır sergilemesinin İYİ Parti’den istifa etme sonucunda etkili olduğunu ifade etti.

TOPLUMA UMUT VERMEKTEN UZAKLAR

Aktuna, muhalefet partilerinin kendi sorunlarıyla uğraştığını ifade ederek, “Cumhuriyet Halk Partisi ayrı bir kaos yaşıyor. İYİ Parti ayrı problemlerle uğraşıyor. İkisi de topluma şu anda umut vermekten uzak gözüküyorlar”  şeklinde değerlendirme yaptı.

KENDİ DERDİNE DÜŞMÜŞ MUHALEFET

Oğul Aktuna, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, şunları aktardı: “Meral Başkan’ımız ve Kemal Başkan’ımız Sayın Erdoğan’a devamlı demokrasi dersi veriyor. Senelerdir antidemokratik uygulamalarını eleştiriyorlar. Peki madem siz bu kadar demokratsınız niye blok listeyle kurultaya çıkıyorsunuz? Niye demokrasiyi çiğniyorsunuz? Muhalefet blokunda umut veren bir parti ve lider kalmamıştır. Şu andan sonra Erdoğan’ın yaptığı zamlar eleştirilse bile bir etkisi kalmamış. Hatta eleştirecek zamanı yok. Kendi derdine düşmüş bir muhalefet. Kendi koltuğu için uğraşan bir muhalefet İYİ Parti de CHP de.”

PARTİ KURMA HEDEFİM VAR

Bir senedir siyasi geleceği için emekler yürüttüğünü belirten Aktuna, önce bir hareket, sonra bir parti kurmaya hedeflediğini bildirdi.

Editör: Şevval Başçakır