İyi Parti ve CHP başörtüsü için oy kullanmayacak

Halk TV yazarı İsmail Saymaz'dan başörtüsü anayasa teklifi hakkında çarpıcı bir yazı kaleme aldı. İyi Parti ve CHP'nin, başörtüsü teklifini görüştüğünü söyleyen İsmail Saymaz anayasa teklifi için oy kullanmayacaklarını söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Başörtüsüne yönelik Anayasa değişikliği teklifi, TBMM Anayasa Komisyonu'nda kabul edildi. CHP ve İYİ Parti tarafından yapılan değişiklik önergesinin AKP ve MHP oylarıyla reddedilmesi ise Meclis'te gerginlik yaratmıştı. CHP ve İYİ Parti milletvekilleri, komisyonu terk etmişti. Halk TV yazarı İsmail Saymaz, bugünkü köşe yazısında başörtüsü teklifi hakkında açıklama yaptı. Saymaz İyi Parti ve CHP'nin, başörtüsü teklifinin görüşüldüğü anayasa teklifi için oy kullanmayacağını yazdı. 

İsmail Saymaz, yazısında şunları kaydetti:

AK Parti, başörtüsü teklifinin görüşüldüğü Anayasa Komisyonu’nda, İyi Parti ve CHP’nin değişiklik önergesini reddetti. Böyle olunca iki partinin üyeleri, komisyonu terk etti.

AK Parti, teklifteki ısrarını TBMM Genel Kurulu’nda sürdürürse İyi Parti ve CHP, görüşmelere katılmakla birlikte oy kullanmamayı düşünüyor. HDP ise komisyondaki görüşmelere katılmama tavrını, Genel Kurul’da da sürdürecek."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN