İYİ Parti Sözcüsü Zorlu TBMM'yi öncülüğe davet etti!

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, bugün yaptığı yazılı açıklamada Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni sığınmacı sorununun çözülmesi için öncülüğe ve çözüme davet ettiğini açıkladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu bugün yaptığı yazılı bir açıklama ile önümüzdeki hafta İYİ Parti'nin TBMM'ye sığınmacılar konusunda bir görüşme talebinin olacağını açıkladı.

İşte Zorlu'nun açıklaması;

“Genel Başkan’ımız Sayın Meral Akşener, dünkü grup konuşmasında sığınmacı sorununa ilişkin kapsamlı değerlendirmesini milletimizle paylaşmıştır. Zira yaşadığımız deprem felaketi ve sonrasında oluşan ağır tablo, afet yönetimi ve afet sonrası mücadelenin bir parçası olarak artık bu sorunu hızlı ve etkin şekilde çözmemiz gerektiğini ortaya koymaktadır.

İYİ Parti kararlıdır. Kaygı ve çağrımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin iç huzuru ve demografik yaşam alanına yöneliktir. Genel Başkan’ımızın nihai çözüm için TBMM’yi görüşmeye çağıracağını açıklaması üzerine TBMM Grubumuz, önümüzdeki hafta Meclis’te genel görüşme talebinde bulunacaktır. Gelin, artık milletimizin isteği ve iradesiyle hep birlikte halledelim. TBMM’yi, bu konuda öncülüğe ve çözüme davet ediyoruz.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN