İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Yavuz Ağıralioğlu 'Kurduğumuz masada bizi pusu kuruldu' diyerek Altılı Masa'yı hedef aldı. Yavuz Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu'nun Aleviliğine gönderme yaparak, 'Biz kimsenin mezhebine inancına hürmetsizlik edecek kadar kalbi kararmış değiliz' dedi.

İYİ Parti'ye adaylık başvurusu yapmayacağını belirten Yavuz Ağıralioğlu, 'Yaptığım açıklamanın partimde bir bedeli olacaksa onu da ödemeye hazırım' dedi. HDP ile bakanlık pazarlığı yapıldığını ima eden Yavuz Ağıralioğlu, 'Terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız' dedi.

Altılı Masa'da yaşanan adaylık krizine değinen Ağıralioğlu ''Umut olarak kurulmuş masanın başka bir gündemle iktidar heveslerinin aparatı olarak dönüştürülmesine karşı çıktık. Biz umut olarak kurulmuş bu masada, ümitlerine pusu kurulmuş bir partiyiz. Biz kimsenin mezhebine inancına hürmetsizlik edecek kadar kalbi kararmış değiliz. Ama süreci doğru yönetemediğimiz için İyi Parti'nin 5 yıllık emeklerinin iktidar olma heveslerine itiraz ettik'' dedi.

Selahattin Demirtaş'tan idam cevabı! 'Siz benim ceketimi bile asamazsınız' Selahattin Demirtaş'tan idam cevabı! 'Siz benim ceketimi bile asamazsınız'

İŞTE AĞIRALİOĞLU'NUN ALTILI MASA HAKKINDA YAPTIĞI AÇIKLAMALAR

İktidar 10 yılda milleti görmez oldu, siz daha gelmeden kör ve sağır oldunuz. Memleket mücadelesinde yüzde 75-80'lerin konuşulması gerekirken iktidarı matematiğe çevirdiniz. İktidarın yüzde 50'sinden 15-20 alamayan muhalefet, cumhurbaşkanlığı makamını bölücülüğün pazarlık masasına gelmesine sebep olacak şekilde yönetti.

Kemal Bey dahil tüm adaylara ilk ikazımız, 50'yi 1 geçmek değil; tüm yolları mubah saymak değil. Hükümeti tenkil ederken, iktidarda kalmak için her yolu mubah görüyor diyen muhalefetin, iktidar olması için bakanlık dağıtmasını ahlaklı bulmuyoruz dedik.

CHP'nin yaşadığı bu kazanabiliriz duygusunun en büyük mimarı olan bir partiye 3 günde 25 yıllık küfür edildi. Siz elinize güç geçince bize ne yapacağınızı göstermiş insanlarsınız. Siz bize ihtiyacınız olmadığını düşündüğünüz andan itibaren bize parmak sallarken tahammül eşiklerinin olmadığını gösteren insanlarsınız.

Kendi trollerinize bakın, bize 3 gün boyunca yaptıkları küfürlere bakın. 5 yıl sonra yanıldım demektense şimdi gördüm demek daha iyidir. O yüzden bu sürecin içerisinde mekanizma olarak çalıştırılan hiçbir şey doğru olmadı.

Güçlendirilmiş Kemal Kılıçdaroğlu modeli memlekete umut olarak sunuldu. İyi Parti tahammül eden, susan taraf oldu. Bugün de aynı şeyi yapıyor.