Ali Yerlikaya'dan 'düzensiz göç' açıklaması: 1 Aralık'ta tüm Türkiye'de uygulayacağız Ali Yerlikaya'dan 'düzensiz göç' açıklaması: 1 Aralık'ta tüm Türkiye'de uygulayacağız

Gazeteci  Fatih Altaylı'nın youtube kanalına konuk olan İYİ Parti lideri Meral Akşener yerel seçimler için kararını açıkladı. Gündeme dair dikkat çeken açıklamalar yapan Meral Akşener  İstanbul ve Ankara dahil heryer de seçime kendi adayları ile gireceklerini açıkladı.

Meral Akşener ''Biz bundan sonra bu ittifak sistemi içinde yer almamaya kararlıyız. Arkadaşlarımız diyor ki biz her yerde ayrı gireceğiz. İstanbul ve Ankara da dahil. Ben de katılıyorum buna. Biz bu partiyi CHP’nin adaylarını seçtirmek için kurmadık'' ifadelerini kullandı.

Akşener, "Benim geldiğim nokta şu; kutuplaştırmanın Türkiye’ye dayattığı 50 artı 1 ittifak sistemi, Türkiye’ye büyük zarar veriyor. Onun için de biz bundan sonra bu ittifak sistemi içinde yer almamaya kararlıyız" ifadelerini kullandı.

İstanbul ve Ankara’nın eski ortağınızın partisi tarafından kaybedileceğini göze alıyor musunuz?

Hepsini alıyoruz. Belki bizimki seçilecek. Öyle adaylar çıkaracağız ki… İzmir’de CHP ceketini assa seçilir diye bir kanaat var. Ümit Özlale şu an itibariyle çalışıyor. “Ben adayım” dedi. 81 ilde aday çıkaracağız. Ama küçücük ilçelerde öyle şeyler olur ki teşkilatlar kendi aralarında işbirliği yapıyorlar. Onlar yapılabilir.

İttifak kararı nihai mi?

Genel İdare Kurulu’nu haftaya çağıracağım ben. GİK’ten geçtiği an nihai karardır. Ben de Ekrem beye yakınım. Ekrem beyin CHP Genel Başkanlığı adaylığı söz konusu olduğunda CHP’li kişiler çıktılar benim CHP’nin içişlerine karıştığımı iddia ettiler. Ki çok ayıp bir şeydir bu.