Yerel seçimlere sayılı günler kala, İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu, katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.

Kavuncu'nun dikkat çeken sözlerinden bazıları şu şekildeydi:

"Seçim kazandırmak ya da kaybettirmek gibi bir amacımız yok. İttifaktan ayrıldığımıza dair şükrediyoruz."

"İlk aday olduğumda, ittifakla ilgili çok soru sorulur diye bekliyordum, ancak öyle olmadı. Bu karardan rahatsız olan iki kesim var: biri CHP, diğeri AK Parti. Sadece bizden rahatsız değiller, aynı zamanda diğer partilerin bağımsız aday çıkarmalarından da rahatsızlar. Çünkü bu iki kutuplu yapıya alışmış olanlar, konfor alanlarını kaybettikleri için endişe duyuyorlar. Ancak sahada, milletimizin, adaylığımızın bereket getireceğine olan inancı tam."

İMAMOĞLU HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI

İstanbul'da deprem sorunu artık bir beka meselesidir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, deprem riskini bertaraf etme konusunda hayal kırıklığı yarattı. Türkiye'nin önemli meselelerini çözecek kapasiteye sahip iki kutup kalmadı. Hatta, metro istasyonlarının isimlendirilmesinde bile anlaşamıyorlar. Verilen vaatler unutulmuş durumda.

Kaçak göçmen konusunda aldığımız şikayetler artmakta; dünyanın her ülkesi mültecileri kabul eder, ancak ülke nüfusunun %10'unu aşan rakamları kimse kabul etmez. Biz, düzensiz göçe karşı hassasiyet taşıyan bir partiyiz. İş yeri denetimlerinde herhangi bir ayrıcalık istemiyoruz.

İYİ PARTİ'DEN İSTİFA EDENLER CHP LİSTESİNDEN ADAY OLDULAR

İlçe başkanlarımız istifa ederek CHP'den meclis üyesi adayı oldular. Bizden istifa edenler, CHP listesinden aday olarak yer aldılar. Artık AK Parti ve CHP arasında benzerlikler görülüyor. Biz, partinin tamamlayıcısı değiliz.

Genel Başkanımız Meral Akşener'i mahcup etmeyecek sonuçları alacağımıza inanıyorum. 2019'da %7 oy aldık ancak bu, CHP'nin bazı yerlerde aday çıkarmadığı, bizim de bazı yerlerde aday çıkarmadığımız bir durumdan kaynaklanıyor. Bu nedenle değerlendirilmesi zor. Ancak şu anda eldeki veriler, Türkiye genelinde anketlerde yaşanan sarsılmaların ardından bir toparlanma sürecine işaret ediyor.

Meral Akşener, "Ben kellemi ortaya koyuyorum, seçmen bir karar verecek" dedi. Bu, sorumluluğu üstlendiği anlamına geliyor. Ancak bize de "Başarı sizin, başarısızlık benim" diyor. Ancak biz, başarısızlık kelimesini kabul etmeyeceğiz.

Siyasetin finansmanı şeffaf değil. Kayıt dışı para kullanıldığı her yerde dedikodu ve şüpheler ortaya çıkar. Bu durumda, paranın cebine mi koyulduğu, binaya mı harcandığı veya vakıf mı kurulduğu bilemezsiniz.

Bu sözlerle Kavuncu, seçim öncesinde partisinin duruşunu ve kendisinin adaylığının önemini vurgulamış oldu.

Tanju Özcan'ı eşi protesto etti Özcan'dan karşılık gecikmedi Tanju Özcan'ı eşi protesto etti Özcan'dan karşılık gecikmedi

Editör: Mert Kaan Taş