İYİ Parti il İstanbul binasına kurşun atılması gündeme konu olmuş ve büyük yankı uyandırmıştı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in TBMM'de kurşun ile yaptığı konuşmalar ise sosyal medyada gündem olmuş büyük beğeni toplamıştı.

Kurşunu atan şantiye şefi Melikşah Erdem olayın nasıl geliştiğine dair açıklamalarda bulundu. Erdem'in açıklamaları şöyle:

ÖZÜR DİLEMEK İSTEDİ

"Bir çiçek alayım partiden özür dileyeyim. Mağdurum, müşkül durumdayım. İyi Parti tarafına mermi gider gitmez aklımın ucundan geçmezdi.

İftardan sonra arkadaşlar aradı takır tukur ses geliyor diye. Ben de her ihtimale karşı ruhsatlı silahımı aldım. Çünkü burada uyuşturucu kullananlar oluyor. Baktım şantiyeye geldim bir sıkıntı yoktu. Bir baktım tekrar yukardan tak tuk ses geldi."

İyi Parti'nin tam önünden aşağı iniyorlardı. Teli de yırtmışlar oradan kaçıp gidiyorlar. Bertaraf etmek için ettim. Gece yarısı zifiri karanlıktı zaten düştüm. Hem sağdaki hem soldaki korksun diye. Farklı yönlere kaçtılar. Kaçan hırsızların üzerine ateş etmedim. Ben 2 senedir burada çalışıyorum İyi Parti ile bir husumetim yok. Benim böyle bir niyetim olsa neden ruhsatlı silahla böyle yapayım. Ertesi gün gelen polislere her şeye anlattım."

CANAN KAFTANCIOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu açıklamalar üzerine bu olayın tesadüfen olma ihtimalinin olmadığını belirterek, '"Bir hafta içinde iki tane siyasi partinin İstanbul İl Başkanlığı önünde herhangi bir olay olma ihtimali sanıyorum dünyadaki en büyük ikramiyeyi kazanma ihtimalinden daha düşüktür" ifadelerini kullandı.