Bakırköy'deki İyi Parti İstanbul İl Binası'na yönelik silahlı saldırıya ilişkin gelişmeler yaşandı. İnşaat bekçisi Melikşah E., bu saldırıyla ilgili olarak 2 ayrı suçtan mahkeme tarafından hüküm giydi. Toplamda 9 ay hapis cezası ve 300 TL adli para cezasına çarptırıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan talepnamede, parti binasının kafeterya bölümünün ön camında bir adet ve 4. katında bir adet olmak üzere iki mermi deliği tespit edildiği belirtildi. Şüpheli Melikşah E.'nin, atış yaptığı yer ile isabet alan binalar arasında fiziksel bir engel bulunmadığının da altı çizildi. Talepnamede, şüpheli hakkında terör veya örgütsel bağlantılara dair herhangi bir delil veya bulguya ulaşılamadığı ifade edildi.

Melikşah E.'nin "Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması" ve "Bulundurma ruhsatlı silahı taşıma" suçlarını işlediği belirtildi. Şüpheli, bu suçları kabul ettiği için dosya Seri Muhakeme Usulü Soruşturma Bürosuna gönderildi. Melikşah E.'nin "Ruhsatsız Silah Taşıma" suçundan 6 ay hapis cezası ve 300 TL adli para cezası talep edildi. Ayrıca "Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması" suçundan da 3 ay hapis cezası istendi ve bu cezaların hükmün açıklanmasının geri bırakılması talep edildi. Dosya, Seri Muhakeme Usulü'ne göre denetleme görevi görmesi için Bakırköy 5. Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi. Mahkeme, gerekli inceleme ve denetlemeyi yaparak kararı onayladı.