İsveç'te Kur'an yakmıştı: Para alarak yapmış!

İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakarak çirkin provokasyonu gerçekleştiren aşırı sağcı Rasmus Paludan'ın arkasında Chang Frick adında bir gazeteci olduğu iddia edildi. İddiaya göre Paludan eylemi gazeteciden para alarak gerçekleştirdi. Gazeteci Frick, amacının Türkiye karşıtı bir eylem olduğunu söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Danirmarkalı ırkçı siyasetçi Rasmus Paludan'ın  İsveç'teki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakmış ve Müslüman ülkelerden tepkiler çığı gibi büyümüştü.

Provokasyonun ardından konuşan Paludan, amacının Türkiye'ye gol atmak olduğunu, ancak "İşlerin isteği gibi gitmediğini" söylemişti. Yine İsveç basınına konuşan provokatör Paludan ortaya ilginç bir iddia attı.

Kur'an-ı Kerim yakma fikrinin kendisine ait olmadığını öne süren Paludan, İsveçli bir gazetecinin adını verdi. 

Expressen gazetesine konuşan Chang Frick, Rasmus Paludan'la görüştüğünü doğruladı ancak Kur'an yakma fikri vermediğini öne sürdü. Frick, amacının İsveç'te Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşıtı bir eylem olduğunu söyledi. Frick, "Desteğimin Müslümanları kışkırtmak için değil, Türkiye'ye karşı bir protesto eylemi olduğu konusunda çok nettim." diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN