İsveç'i uyaran Erdoğan'dan Finlandiya için flaş karar!

Bilecik Vezirhan'da 'Kökümüz Mazide, Gözümüz Atide' programında gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündem başlıklarından biri de İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelik süreci oldu. Erdoğan, Finlandıya ve Kur'an yakılmasına izin vererek skandala imza atan İsveç'i uyarıp 'Biz icabında Finlandiya'yla ilgili farklı bir mesaj verebiliriz' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bilecik Vezirhan'da "Kökümüz Mazide, Gözümüz Atide" programında gençlerle bir araya gelen Erdoğan burada yaptığı konuşmada İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelik süreciyle ilgili konuştu. Erdoğan İsveç hükümetinin Kur-an'ı Kerim yakılmasına izin vermesine tepkilerini yinelerken Finlandiya için de aynı hatayı yapmaması kaydıyla NATO'ya üyelik süreci ile ilgili Finlandiya'ya farklı bir mesaj verilebileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Siz illa NATO diyorsanız NATO'ya girebilmeniz için bu teröristleri bize iade edeceksiniz. 120 kişilik bir liste verdik. Bunlar Türkiye'yi tanıyamadılar Zannediyorlar ki 20 yıl, 30 yıl, 40 yıl önceki Türkiye bugünkü Türkiye. Değil. Bak, ben bu akşam buradan bir şey söyleyeyim, biz icabında Finlandiya'yla ilgili farklı bir mesaj verebiliriz. Finlandiya'yla ilgili farklı mesajı verdiğimiz zaman İsveç şok olacak. Ama Finlandiya da aynı yanlışı yapmaması lazım. Kur'an-ı Kerim’imizi affedersin yakacaklar. Etrafında da kimler var? Polisler var. Benim ecdadım Osmanlı, İncil Tevrat yakma eylemine girenleri inim inim inletmiş. Şimdi biz Türkiye olarak onlar böyle yaptı diye karşıtını mı yapalım? Hayır biz yapmayız. Onlar Kur'an'ımızı yakmak suretiyle İslam'ı mı bitirdiler? Bunlar sadece cibilliyetlerinin ne kadar bozuk olduğunu gösterdiler.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN