İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yerel seçimlere kendi adaylarıyla gireceklerini açıklamasının ardından gözler hangi adayların çıkarılacağına çevrildi.

Akşener'in İzmir için Ümit Özlale'yi aday göstereceklerini söylemesinin ardından İstanbul ve Ankara için kimlerin aday gösterileceği merak ediliyor.

Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a salladı Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a salladı

Gazeteci Barış Yarkadaş, TV100 ekranlarında yayımlanan Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programında İYİ Parti kulislerinden edindiği bilgileri aktardı.

Barış Yarkadaş, "Önümüzdeki günlerde Ekrem İmamoğlu’nun Meral Akşener’den bir randevu isteyeceği ve İstanbul’a ilişkin bir sunum yapmak istediği bilgisine ulaştım." dedi.

"ANKARA İÇİN ADNAN BEKER'İN İSMİ GEÇİYOR"

"Ankara için Adnan Beker’in ismi geçiyor." diyen Yarkadaş, "Adnan Beker’in önümüzdeki günlerde bir ofis tutmak ve çalışmalarına başlamak istediği Ankara kulislerinde konuşuluyor. Adnan Beker, Kürşat Zorlu ve Koray Aydın’ın isimleri geçiyor. Koray Aydın’ın da bazı çevrelerce aday yapılmak istendiği biliniyor." ifadelerini kullandı.

İSTANBUL İÇİN KONUŞULAN ADAYLAR

İstanbul için iki ismin konuşulduğunu belirten Yarkadaş, "Biri Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu ki Ekrem İmamoğlu’yla ilişkileri abi-kardeş ilişkisi gibidir. Bir diğeri de İYİ Parti kulislerinde konuşulanlara göre bir dönem ittifak politikaları dolayısıyla Meral Akşener’i eleştiren Ekonomist Bilge Yılmaz." diye konuştu.

HATAY'DA GÖKHAN ZAN

Hatay'da Gökhan Zan isminin geçtiğini söyleyen Yarkadaş, şöyle devam etti: 

"Antalya’da iki adayın ismi konuşuluyor bunlardan birincisi MHP’nin eski milletvekili ama sonra İYİ Partili olan Nesrin Ünal ikincisi de Eski Genel Sekreter Uğur Poyraz konuşuluyor. Hatay için yine kamuoyunun yakından tanıdığı Gökhan Zan üzerinde duruluyor. Bir diğeri ise Şefik Çirkin."

"Bolu’da Tanju Özcan’ın ismi konuşuluyor İYİ Parti için." diye konuşan Yarkadaş, "Tanju Özcan da geçen gün katıldığı bir televizyon programında ‘İYİ Parti’nin fikirlerine uzak değilim’ demişti. Konya’da Ünal Karaman, İzmir’de Ümit Özlale, Mersin’de Burhanettin Kocamaz, Eskişehir’de ise iki isim var. Biri Nebi Hatipoğlu diğeri Melih Aydın." cümlelerini kullandı.

YALOVA'YI MEMLEKET PARTİSİ'NE BIRAKABİLİR

İYİ Parti'nin diğer şehirlerde çıkaracağı adayları da açıklayan Yarkadaş, şöyle konuştu:

"Ordu’da İdris Naim Şahin, Aydın’da Ömer Karakaş, Trabzon’da Mustafa Bıyık. Adana’da garip bir durum var bugün konuştuğum İYİ Partililer 2 ayrı isim söylediler. Biri Mehmet Ali Bilici diğeri Bilal Bilici bunlar baba-oğul. Afyon’da Hüsnü Eren’in ismi geçiyor İYİ Parti adaylığı için Maraş’ta Mesut Dedeoğlu’nun ismi geçiyor. İYİ Parti’nin önümüzdeki yerel seçimlerde Yalova’da aday çıkarmayıp Yalova’yı Muharrem İnce’nin partisi Memleket Partisi’ne bırakması yönünde bir eğilimi var."