Valilik açıklamasında, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmelerine göre; Marmara bölgesinin salı günü Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmini hatırlatıldı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

'Hava sıcaklıklarının 5-10 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor. Soğuk havayla birlikte yağışların; Salı günü İstanbul ve bölgenin doğusunda yer yer kuvvetli olması beklenmektedir.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı! Bu bölgede yaşayanlar dikkat... Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı! Bu bölgede yaşayanlar dikkat...

Yağışların; Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'nın yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur şekline olacağı tahmin ediliyor.

Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri bölgemizde zirai don olayı bekleniyor.

Rüzgarın, Salı ve Çarşamba günleri kuzeyli yönlerden olmak üzere kuvvetli, Salı günü yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Soğuk hava, yer yer etkili yağışlar ile kuvvetli rüzgar ve fırtınayla birlikte ulaşımda aksamalar, zirai don, buzlanma ve sağlık sorunları gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalı, meteorolojik rapor ve uyarılar dikkatle takip edilmelidir.'