Olay Çekmeköy’de bulunan özel bir okulda meydana geldi. İranlı B.G. isimli kişi yaklaşık 3 ay önce bu okulda İngilizce öğretmeni olarak çalışmaya başlayan İranlı B.G. isimli kişi, görev yaptığı sürede 1. sınıftan 4. sınıfa kadar tüm öğrencilerin dersine girdi. Geçtiğimiz hafta ise üç çocuk öğretmenlerine giderek G.’nin cinsel tacizine maruz kaldıklarını söyledi.

Bu konuya ilişkin idari bir soruşturma başlatıldı sonrasında da konu Emniyet’e bildirildi. Öğretmenin iş akdi feshedilirken diğer velilere bu durum haber verilmedi. Olay ise veli gruplarında ortaya çıktı. Çocuklarını sorguya çeken veliler kendi çocuklarının da öğretmen dehşetini yaşadığını öğrendi. Veliler Çekmeköy Emniyet Müdürlüğü’nü arayarak olayı anlattılar.

Uyuşturucu baronundan 'Konsolosluk araçlarıyla uyuşturucu sevkiyatı' iddiası Uyuşturucu baronundan 'Konsolosluk araçlarıyla uyuşturucu sevkiyatı' iddiası

100 veli bugün okula giderek “hesap sordu.” Okul müdürü, şüphelinin iş akdini feshettiklerini açıklarken, okul yönetimi tarafından kendilerine haber verilmediğini ifade eden bir grup veli okul önünde nöbete başladı.

"OLAYI VELİ GRUBUNDA ÖĞRENDİK"

Halk TV’nin haberine göre; bir başka veli ise, “Bu öğretmen çocukların özel bölgesini elleyip, kayda almış. Çocukları tuvalete götürerek özel bölgelerine dokunmuş. Olaya ilişkin şikayet yapılmış. Ancak okul yönetimi bizlere bir bilgi vermedi. Veli gruplarında konuşulunca bu olay daha fazla mağdur çocuk olduğu ortaya çıktı. 30’u aşkın çocuk benzer beyanlarda bulunuyor. Ancak öğretmen ortada yok. Okul müdürü Emniyet’e haber verseydi şüpheli gözaltına alınıp, tutuklanırdı. Ama şimdi o öğretmen nerede bilmiyoruz. Okul müdürüyle bugün görüştük. Öğretmenin iş akdi feshedilmiş. Bu yetmez" dedi.

Başka bir veli de, “İki çocuğum bu okulda. Dün onlara bu olayı sorunca ikisi birden konuşmaya başladı. Öğretmenin onları ısrarla kucağına oturttuğunu anlattı” diye konuştu.

"SÜRECİ TAKİP EDECEĞİZ"

Okul yetkilileri ise,  “Bu olaya karşı gereken neyse yaptık. Tüm çocuklar bizim çocuklarımız. Asla göz yumamayız. Süreci takip edeceğiz” konunun Emniyet’e intikal ettiğini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise yaşanan dehşeti doğrulayarak, “Okul yönetimi tarafından, öğretmenin okul ile ilişiği kesilmiştir. Ayrıca konu ile ilgili inceleme ve soruşturma yapılması için müfettiş görevlendirilmiştir” ifadelerini kullandı.

Editör: Gülşah Yıldız