CHP Başkan adayı Özgür Özel'den 'HDP ile gizli protokol' itirafı! CHP Başkan adayı Özgür Özel'den 'HDP ile gizli protokol' itirafı!

İstanbul'da çıkan yangın henüz söndürülemedi, valilikten açıklama geldi. Yangın saat 15.44'te Beykoz ilçesi Poyrazköy ve Anadolu Feneri bölgesinde çıktı. Yangın kısa sürede büyürken çok sayıda ekip söndürme çalışmaları için görevlendirdi. İstanbul'da çıkan yangını söndürme çalışmaları devam ederken Valilik 5 hektarlık bir alanın yandığını duyurdu.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Valiliği, Beykoz'da çıkan orman yangını ile ilgili yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"26 Temmuz 2023 tarihinde saat 15.44'te Beykoz ilçesi Poyrazköy ve Anadolu Feneri bölgesinde orman yangını ihbarı yapılmış olup, orman bölge müdürlüğü, Afad ve itfaiye ekipleri ivedilikle yangına müdahale etmiştir. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına itfaiye 20 araç, 54 personel, Orman Bölge Müdürlüğü 17 arazöz, 1 helikopter, 60 personel, AFAD 2 araç, 6 personel, Emniyet 10 TOMA, emniyet ve asayiş ekipleri; Sahil güvenlik 1 Sahil Güvenlik Botu, İl Sağlık Müdürlüğü; 2 ambulans 6 personel ayrıca Beykoz, Sultanbeyli Belediyelerine ait 5 su tankı ile müdahale etmektedir. Yangın şu ana kadar 10 hektarlık bir alanda etkili olmuştur"