Ekrem İmamoğlu: İBB'nin borçlarını döviz cinsinden azalttık Ekrem İmamoğlu: İBB'nin borçlarını döviz cinsinden azalttık

Beyoğlu'nda Nusretiye Camii'nde yaşanan trajik bir olayın ardından Bahçelievler'de bir aile faciası ortaya çıktı. Camide intihar eden 35 yaşındaki Uğur Falay'ın, annesi ve kız kardeşini öldürdükten sonra intihar ettiği belirlendi.

Olay, sabah saatlerinde Beyoğlu'nda bulunan Nusretiye Camii'nde meydana geldi. Bir kişinin silahla intihar ettiği ihbarı üzerine polis ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. Yapılan incelemelerde intihar eden kişinin Uğur Falay olduğu tespit edildi. Falay'ın daha önce yankesicilik, uyuşturucu madde kullanımı, kasten yaralama, hırsızlık gibi suçlardan 20 adet suç kaydı bulunduğu belirlendi. Ayrıca, Falay'ın cezaevinden izinli olarak çıktığı ve bugün izninin sona erdiği öğrenildi.

Falay'ın annesi Hüsna Falay (58) ve kız kardeşi İrem Falay (21), Bahçelievler'de bulunan Hürriyet Mahallesi Gülnihal Sokak'ta yaşamaktaydı. Polis ekipleri, olayın ardından Falay'ın evine geldiklerinde içeride iki kadının cansız bedeniyle karşılaştı. Anne ve kız kardeşin silahla vurularak öldürüldüğü belirlendi.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, olay yerinde ve evde bulunan boş kovanların incelenmesi sonucunda, intihar olayı ile annenin ve kız kardeşin öldürülmesi olayında aynı silahın kullanıldığı tespit edildi. 7.65 çapında bir tabancanın kullanıldığı her iki olayın oluş şeklinin kriminal inceleme sonucunda netlik kazanacağı belirtildi. Ayrıca, olayda kullanılan tabancanın ruhsatsız olduğu ifade edildi.

Editör: Amine Ebrar