Yüzlerce insanın ölümüne sebep olan Rönesans Sitesinin mühendisi tutuklandı! Yüzlerce insanın ölümüne sebep olan Rönesans Sitesinin mühendisi tutuklandı!

Genelde yağış öncesi kuru havalarda görülen elektrik fırtınası, bazı vatandaşları korkuttu. Bulutların içinde, ışık gösterilerini andıran doğa olayı, vatandaşların cep telefonu kameralarına yansıdı.

METEOROLOJİ UYARISI

Ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün konu hakkındaki uyarısında şunlar kaydedildi: “Bugün (Cuma) sabah saatlerinden itibaren İstanbul’un boğaz kesimi ve doğusu ile Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” 

VALİLİK DE AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Valiliği beklenen yağışlar nedeniyle vatandaşları uyardı. Yapılan açıklamada, "Bugün (Cuma) sabah saatlerinden itibaren İstanbul’un boğaz kesimi ve doğusu ile Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." denildi.