1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için getirilen tedbirler kapsamında İstanbul'da Taksim'e girişlerin yasaklanmasına rağmen Saraçhane'de toplanan bir grup ile polis ekipleri arasında arbede yaşandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yurt genelinde 226, ekiplerin müdahalelerine rağmen Taksim'e girmeye çalışan 217 kişinin gözaltına alındığını açıklamıştı.

Çocuk Gelişim Uzmanı Özlem Gınık'tan gençlerde kimlik karmaşası ve ahlaki çözülme semineri Çocuk Gelişim Uzmanı Özlem Gınık'tan gençlerde kimlik karmaşası ve ahlaki çözülme semineri

İSTANBUL VALİSİ GÜL'DEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabı üzerinden 1 Mayıs Taksim olayları hakkında açıklamalarda bulundu.

Gül'ün ifadeleri şu şekilde:

"1 Mayıs tedbirleriyle, gözbebeğimiz İstanbul'umuzun zarar görmemesine büyük katkı sağlayan; Başta İçişleri Bakanımız Sn. Ali YERLİKAYA olmak üzere, Mülki idare amirlerimize, Emniyet müdürlerimize, Jandarma ve sahil güvenlik komutanlarımıza, Kolluk kuvvetlerimize, Tüm kamu görevlilerine ve Ferasetiyle her zaman dünyaya örnek olan 16 milyon İstanbullu hemşehrimize sonsuz teşekkür ederim.

HİÇBİR SUÇ CEZASIZ KALMAZ

Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için aldığımız tedbirlerlerle ( ulaşım kısıtlaması vb.) geçici rahatsızlık verdiğimiz herkesten çok özür dilerim. Rabbim milletimiz ve devletimizi her türlü kaza ve beladan muhafaza eylesin.

Hiç bir suç cezasız kalmaz. 210 kişi gözaltına alındı. Devlet yarına bırakır ama yanına bırakmaz"

Editör: Amine Ebrar