Kılıçdaroğlu'na milletvekilliği teklifi ortalığı karıştırdı: Metiner'den 'tuzak' tepkisi Kılıçdaroğlu'na milletvekilliği teklifi ortalığı karıştırdı: Metiner'den 'tuzak' tepkisi

Kovid-19 salgınının başlamasıyla birlikte 2020 yılında nargile kafelerin faaliyetleri geçici olarak durdurulmuştu. İstanbul Valiliği, nargile kafe ve salonlarıyla ilgili yeni bir açıklama yaparak önemli bir karar aldı. Valilik, yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar nargile servisinin kafelerde yasaklandığını duyurdu.

İstanbul Valiliği'nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Nargile Salonu ve Nargile Kafelerin faaliyetleri, Bakanlığımızın 16 Mart 2020 tarihli emri gereğince geçici bir süreliğine durdurulmuştu. İlimiz Hıfzıssıhha Meclisi'nin 29 Haziran 2021 tarihli ve 54 sayılı kararıyla, nargile salonu ve kafesi olan işletmelerin faaliyetlerine yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar ara verilmesine devam edilmesi kararı alınmıştır. Bu kararla birlikte, konaklama tesisleri, plajlar, piknik alanları ve parklar dahil olmak üzere hiçbir işletmede nargile servisi yapılmaması kararlaştırılmıştır."