Seçimin yaklaşması nedeniyle anket sonuçları merak ediliyor. Yarış ise Ekrem İmamoğlu ile Murat Kurum arasında geçiyor. Gazeteci İsmail Saymaz İstanbul'la ilgili son anket sonuçlarını paylaştı ve aradaki farkı duyurdu.

Gazeteci İsmail Saymaz Sonar'ın son İstanbul anketini paylaştı ve Ekrem İmamoğlu'nun önde olduğunu söyledi. Saymaz önümüzdeki günlerde 2 anket sonucunun daha paylaşılacağını ve onların da sonucunu söyledi.

İşte İsmail Saymaz'ın İstanbul'da son anketlerle ilgili açıklamaları:

“İstanbul'la ilgili şunu söyleyebilirim. Sonar Araştırma'nın son İstanbul araştırması tamamlanmış öğrendiğim kadarıyla. Ve bu araştırmada Ekrem İmamoğlu, Murat Kurum'un 2.8 puan önünde. Bunu ifade edeyim. Daha önceden Sonar Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı 2,5 oy civarında bir oy yüzdesi tespit etmişti. Fark düşmedi, kısmen de arttı. 2,8 puana çıkmış.

Demek oluyor ki geçtiğimiz hafta içinde bu il başkanlığının görüntülerinin sızması aleyhte etkilememiş hatta lehte etkilediğinden bile söz edilebilir. Aynı şekilde İmamoğlu'nun Burcu Köksal ile müdahalesi DEM Parti tabanından aldığı oy oranını da artırmış. Aynı zamanda İYİ Parti'den aldığı oyu da artırmış.

Atatürk ve Erdoğan'a hakaret eden DEM Partili şahıs gözaltına alındı Atatürk ve Erdoğan'a hakaret eden DEM Partili şahıs gözaltına alındı

ANKET SONUÇLARINDA EKREM İMAMOĞLU ÖNDE

Önümüzdeki günlerde 2 araştırma daha tamamlanacak. Biri Ankara biri İstanbul merkezli ciddi kuruluşlar. İsimlerini, izin almadığım için şu anda söylemiyorum. Tamamlanmalarına bir iki gün gibi bir süre kalmış. Bu iki araştırmanın sonucu da İmamoğlu'nun 'rahat' bir pozisyonda olduğunu gösteriyor. Bakın önde demiyorum, 'rahat pozisyonda'. Seçimlere 8-9 gün kala hem Hakan Bayrakçı'nın çalışması hem de saygıdeğer iki araştırma şirketinin çalışmalarında Ekrem İmamoğlu'nun en az 3 puan farkla önde olduğunu ortaya koyuyor.”

Editör: Aliye Tulum