İstanbul Büyükçekmece'de bulunan bir derneğin Kuran kursunda, bir şahsın çocuklara şiddet uyguladığı görüntüler ortaya çıktı. Gizlice kaydedilen görüntüler sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Kendisine karşı gelenlere de bağıran sözde hoca, çocuklara yumruk ve tekmeyle saldırdı. Kulağı çekilen bir çocuk ise acılar içinde bağırdı.

Kuran Kursundaki bir çocuk tarafından kaydedilen görüntüler üzere, şiddete maruz kalan çocuğun ailesi şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Sedat Ç. çıkarıldığı mahkemede suçunu itiraf etti, tutuklandı.

ÇOCUKLARI DÖVEN SEDAT Ç. TUTUKLANDI

Kur'an kursunda 13 yaşındaki çocuğu döverken görüntüleri ortaya çıkan Sedat Ç., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Polise giden D.Ç., Hürriyet Mahallesi Dokuz Eylül Sokak'ta bulunan Tepecik İlim Kültür ve Hizmet Derneği Kur'an kursuna gönderdiği 13 yaşındaki oğlu M.Ç.'nin, 24 Şubat günü hocası tarafından darbedildiği şikayetinde bulundu. D.Ç., oğlunun arkadaşının cep telefonuyla gizlice kaydettiği dayak anlarının görüntülerini polise verdi. Şikayet ve görüntüler üzerine polis Sedat Ç.'yi gözaltına aldı. Kendisiyle dalga geçtikleri için çocukları dövdüğünü itiraf eden Sedat Ç., polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Başsavcılığın yazılı açıklamasında, bazı sosyal medya platformları ve haber sitelerinde yer alan 'Kur'an kursunda çocuklara acımasız dayak' başlıklı haber ve görüntülerle ilgili basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

'Bahse konu olayla ilgili suç yeri itibarıyla Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığımızca 24 Şubat'ta derhal soruşturma işlemlerine başlanılmıştır. Soruşturma kapsamında 25 Şubat'ta gözaltına alınan şüpheli, tutuklanması istemiyle sevk edildiği nöbetçi sulh ceza hakimliğince 'kasten yaralama' suçundan aynı gün tutuklanarak ceza infaz kurumuna gönderilmiştir. Soruşturmaya, tüm yönleriyle ve titizlikle devam edilmektedir.'