Muğla'nın Milas ilçesindeki Akbelen Ormanı'ndaki ağaçların maden ocağının genişletileceği gerekçesiyle kesilmesine tepkiler gelmeye devam ediyor. Birkaç gündür CHPli isimlerin Akbelen'e yaptığı ziyaretler ise gündemdeki yerini korkuyor.

Kemal Kılıçdaroğlu ve CHPli isimlerin Akbelen'e yaptıkları ziyarette tepkilerle karşılaşmasını kaleme alan Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz'dan eleştiri geldi. İsmail Saymaz ''Devleti kuran partinin milletvekilinin jandarmaları kovalaması akıl alır gibi değil'' dedi.

İşte İsmail Saymaz'ın CHP hakkında yaptığı açıklamalar

"CHP, destek vermek için gittiği Akbelen'de iktidarla mücadele eden köylüler ve çevrecilerle karşı karşıya gelmeyi başardı!" 

"Evet, başardı. Çünkü… Bir gün önce Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun ziyaret ettiği ve bir olumsuzluk yaşamadan döndüğü Akbelen'de Kılıçdaroğlu ve CHP'liler protesto edildi.

AK Partili Yenişehirlioğlu'ndan 'Yeni Anayasa' çıkışı: 'Bütün şartları zorlayacağız' AK Partili Yenişehirlioğlu'ndan 'Yeni Anayasa' çıkışı: 'Bütün şartları zorlayacağız'

Kılıçdaroğlu, hem Akbelen'deki direnişe karşı olan işçiler hem ‘barikata' yürümesi için slogan atan eylemcilerin hışmına uğradı. CHP'li Ali Mahir Başarır, Mustafa Sarıgül ve Mahmut Tanal da eylemcilerle tartıştı.

Tanal, kızdırdığı çevrecilere kendisini affettirebilmek için olsa gerek bir gün sonra fişleme yapmakla suçladığı jandarmayı kovaladı.

Devleti kuran partinin milletvekilinin jandarmaları kovalaması akıl alır gibi değil gerçekten.

CHP, işçilerle köylüleri, iktidarla çevrecileri aynı anda karşısına alarak, dayanışma eylemini yüzüne gözüne bulaştırdı. Neresinden bakarsanız bakın, skandal."