İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün Fatih Altaylı'nın YouTube kanalında gündeme ve yerel seçime dair soruları yanıtladı.

Akşener, 81 ilin tamamında İYİ Parti'nin kendi adaylarını çıkaracağını söyledi.

İYİ Parti lideri ayrıca İzmir'den Ümit Özlale'yi aday çıkaracağını kaydetti.

Gazeteci İsmail Saymaz, Meral Akşener'in bu çıkışını değerlendiren bir yazı kaleme aldı.

Yerel seçimlerde 9 büyükşehirin risk altında olduğunu söyleyen Saymaz, "Ne var ki İstanbul ve Ankara'da aday çıkarmayı kendi seçmenlerine bile izah edemeyeceklerini düşünüyorum." diye yazdı.

"KILIÇDAROĞLU; İSTANBUL VE ANKARA İÇİN VAKİT KAYBEDİYOR"

AK Parti Grup Başkanvekili Abdülhamit Gül tüm partilere seslendi: Bunu yapabilecek güçteyiz AK Parti Grup Başkanvekili Abdülhamit Gül tüm partilere seslendi: Bunu yapabilecek güçteyiz

"İYİ Parti'nin kararı henüz kesinleşmeden CHP'nin İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığını ilan etmesi gerekirdi." diyen Saymaz, şöyle devam etti:

"Aydın'da Özlem Çerçioğlu'nu yeniden aday göstereceklerini açıklayan Kılıçdaroğlu, İstanbul ve Ankara için vakit kaybediyor. İkincisi, CHP en kötü senaryoya göre, yani İyi Parti ve HDP aday çıkaracakmış gibi hazırlık yapmalı. Bu ihtimal dikkate alınarak, İmamoğlu ile ilçe belediye başkanları ve partinin ilçe örgütleri arasında uyum sağlanmalı. Görüyoruz. İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB'nin etkinliklerine gitmiyor. Kılıçdaroğlu yanlısı Ataşehir, Maltepe ve Bakırköy belediye başkanları ile İmamoğlu arasındaki gerilim sürüyor."

"BÜTÜN MUHALEFET KAYBEDER"

Böyle bir senaryonun her türlü kaybediş olduğunu belirten Saymaz, "CHP'liler bilmeli ki İYİ Partilileri ve milliyetçileri küstürerek, sadece HDP ve TİP'i yanına çekerek, İBB'yi ve Ankara'yı elde tutamazlar. Bu, görünürde ‘solcu' öneri Erdoğan'ın CHP'yi HDP ile baş başa bırakma ve marjinalleştirme planına su taşır.. İYİ Partililer de bilmeli ki kaybeden yalnızca CHP olmaz. Bütün muhalefet kaybeder."