Gazeteci İsmail Saymaz, Osman Kavala’nın avukatı Hilal Zengin’in başvurusu üzerine yeniden yargılama talebine bakacak İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin değiştirildiğini aktardı. Önceki heyetin yeniden yargılama talebini reddettiğini hatırlatan Saymaz, "Yeniden yargılama talebini yeni bir heyet değerlendirecek" bilgisini paylaştı.

Sözcü TV'ye konuşan Gazeteci İsmail Saymaz'ın aktardığına göre; Gezi tutuklusu Osman Kavala'nın avukatı, Gezi Davası'nda karar heyetinde yer alan başkan ve üyelerinin yeniden yargılamanın yapılacağı görüşmeye katılmamaları yönünde bir talepte bulundu ve bu talep kabul edildi. 

ÖNCEKİ HEYET YENİDEN YARGILANMA TALEBİNE RET KARARI VERMİŞTİ

Bursa'da mide bulandıran olay! Döve döve o fotoğrafı sildirdiler Bursa'da mide bulandıran olay! Döve döve o fotoğrafı sildirdiler

''İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, 9 Mayıs'ta bu talebi kabul etti" diyen İsmail Saymaz şöyle devam etti:

"Bu talebe göre 13. Ağır Ceza Mahkemesi üyelerinden Mesut Özdemir ve Murat Bircan'ın Gezi Davası'nda karar veren heyette yer aldıkları görülerek, heyet yenilendi. Osman Kavala'nın avukatının yeniden yargılama talebine bakmak üzere, 24. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şenol Kartal başkan olarak görevlendirildi. Ayrıca 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yer alıp, o karar duruşmasına girmeyen hakimlerden Mücahit Kemal Yamak ve Enes Budak ise üye hakim olarak görevlendirildi ve yeni bir heyet oluşturuldu. Yeniden yargılama talebini yeni bir heyet değerlendirecek. Önceki heyet, yeniden yargılama talebini reddetmişti. Üst mahkeme de itirazı reddetmişti" 

Editör: Gülşah Yıldız