Fenerbahçe Spor Kulübü, UEFA Konferans Ligi son 16 turu maçlarından ilki Union Saint-Gilloise karşı 3-0 galibiyetle ayrılmıştı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, UEFA Konferans Ligi son 16 turu rövanş maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Kartal'ın açıklamaları şu şekilde:

ÇEYREK FİNALE KALMAK İSTİYORUZ

“Biz orada 3-0 değil de maçı kazanmak ya da en kötü beraberlikle ayrılmayı planlıyorduk. Onlar bir sistem takımı ama bizim kaliteli oyuncularımızın olduğunu ve kazanabileceğimizi biliyorduk. Çok güzel bir maç oldu, güzel bir futbol akşamı oldu. Avantajlı geldik. 3-0 galibiz ama henüz turu garantilemedik. Futbolda her şey olabilir. Taraftarımız önünde aynı ciddiyette elimizden gelenin en iyisini yapıp mücadelemizi vererek bu turu geçmek istiyoruz. Çeyrek finale kalmak istiyoruz.

3-0 KAZANDIK DİYE TURU GEÇMEDİK

Rotasyon kısmen olabilir. Avrupa'dan sonraki maçlar zor geçiyor. Rakibimizin de maçı zor geçti. Daha iş bitmedi, oyuncularımız 'Aynı şekilde mücadele edebilirsek yenebiliriz.' bilincindeler. Yarın aynı ciddiyetle maçımızı oynayacağız. Rehavet olmaması gerekiyor. 3-0 kazandık diye her şey bitmediğini altını çizerek söylüyorum. En büyük motivasyonumuz 3-0 kazandık diye turu geçmedik. Kendi taraftarımız önünde maçı kazanmak istiyoruz.

Tadic bu periyoda alışkın bir oyuncu. Alışık olduğu için oynamaktan keyif alıyor. İrfan Can düzeldi, onun da girişiyle elimiz rahatladı. Kent de listede. King'in tedavisi devam ediyor. Net tarih belli değil.

Adı Beşiktaş'la anılıyordu: Alanyaspor'dan flaş Sergen Yalçın açıklaması Adı Beşiktaş'la anılıyordu: Alanyaspor'dan flaş Sergen Yalçın açıklaması

Avrupa kupalarında gidebileceğimiz yere kadar gideceğimizi biliyoruz. Takımın enerjisi yüksek, fizik olarak iyi durumdayız. Geriye düştüğümüz maçlarda reaksiyon ortaya koymak kolay bir iş değil. Taktik disipline bağlı şekilde bunu başarabiliyoruz, bu önemli bir silah."

Editör: Amine Ebrar