Rıdvan Dilmen'den çok konuşulacak şampiyonluk tahmini! Rıdvan Dilmen'den çok konuşulacak şampiyonluk tahmini!

Fenerbahçe Spor Kulübü Teknik Direktörü İsmail Kartal, yarın saat 23.00'te oynanacak UEFA Avrupa Konferans Ligi son 16 turu ilk maçı deplasmanda karşılaşacağı Belçika'nın Union Saint-Gilloise maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Kartal'ın açıklamaları şu şekilde:

HER İKİ KULVARDA DA ŞAMPİYONLUĞU İSTİYORUM

“Rakibimiz iyi mücadele ediyor, koşan bir takım. Organize bir oyun oynuyorlar. Bunların hepsini izledik ve oyuncularımıza anlattık. Biz de güçlü bir takımız. Kaliteli oyunculara sahibiz. Bu turnuvanın başından beri söylüyoruz. Gidebildiğimiz yere kadar gitmeyi hedefliyoruz. Burada elimizden geleni yapıp İstanbul'a iyi bir sonuçla dönmek istiyoruz. Türkiye Ligi ve Konferans Ligi şampiyonluğunun ikisini de istiyorum.

EN ÖNEMLİ MAÇ YARINKİ MAÇIMIZ

3 günde bir maç oynuyoruz ama en önemli maç yarınki maçımız. Elimdeki oyuncuların en idealine yakınını sahaya sürmeye çalışıyorum. Batshuayi duygusal bir çocuk, iyi bir oyuncu. Onu ne zaman oynatacağımızı, hangi maçta neler vereceğini iyi biliyorum. Onu iyi tanıdım. Bizim için lig de Avrupa maçları da çok önemli. Yarın sabah karar vereceğim.

ŞAMPİYONLUK YARIŞIMIZ DEVAM EDİYOR

Karakterli bir takıma sahibiz. Futbolda her kulvarda gideceksiniz diye bir kural yok. Rakibimizde buradan elendi. Biz bugüne kadar çok maç oynadık, milli takıma gidenler yarın 50’nci maçını oynayacak. Bu çok yüksek bir rakam. Bu kolay değil. Bugün Liverpool'da 13 sakat oyuncu var. Bütün futbol adamları çok maç oynamaktan yakınıyor. Fazla maç oynadığımız için o gün (MKE Ankaragücü) takımımızı konsantre edemedik ve kupadan elendik. Yarın geçebiliriz ya da elenebiliriz ama bizim şampiyonluk yarışımız devam ediyor."

Editör: Amine Ebrar