İslamcı yazar Emine Şenlikoğlu şok etti! Borç para arıyorum diyerek duyurdu

İlahiyatçı yazar Emine Şenlikoğlu Gürsel Kırkoyun isimli şahıs tarafından dolandırıldığını söyleyerek bir açıklama yayınladı. Emine Şenlikoğlu yayınladığı bildiride borç para aradığını söyleyerek 'Biliyorum bu benim mecazen intiharım ama çok mecbur kaldım' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İlahiyatçı yazar Emine Şenlikoğlu sosyal medya hesabından herkesi şaşırtan bir açıklama yayınladı. 'Borç para arıyorum' başlığı altında bir açıklama yayınlayan Şenlikoğlu Gürsel Kırkoyun isimli bir kişi tarafından dolandırıldığını ve çok zor durumda olduğunu söyledi.

İlahiyatçı yazar Emine Şenlikoğlu çağrıda bulunarak ''Borç vermek isteyenler özelden bana ulaşabilirler'' dedi. Şenlikoğlu 3. ''Yakınlarım, eşimde dahil asla eleştiri telefonu istemiyorum. Ben umudum olan her yerden borç istedim, bulamayınca bu yola baş koydum. Dünyalık onurumdam çok şeyler kaybedeceğimi bilebile ahiretimden kaybetmiyeyim, dedim ve yüreğimle bu yolu deniyorum. Ayıplamayın, dua edin'' dedi.

İŞTE EMİNE ŞENLİKOĞLU'NUN BORÇ PARA İSTEDİĞİ AÇIKLAMASI

Biliyorum bu benim mecazen intiharım ama çok mecbur kaldım
BORÇ PARA ARIYORUM.
(Önenli not:" Ben parayla konferans vermem" dediğim yazı, imtihanımın büyüklügüne bakın: " Parayla konferans veriyorum." olmuş, ikinci bir kriz benim için, lütfen dostlarınıza bu yanlışı bildirin)
Evet, borç para arıyorum, beni bu duruma koyanlar utansınlar.
Borcuma ne kadar sadık olduğumu (7 yıl hariç) herkes bilir. Mehmet Tanrısever:" Emine Hanım ben bu yaşa geldim, sizin kadar borcuna sağlam kimse görmedim." demiştir. Ha keza Ali Güler de benzerini söylemiştir.
Evet uzun yıllardır borç arayanız fakat beşyüz kişiye borcunu ödedik geriye otuz küsür kişi kaldı. Kefil borcuydu çoğu, kimsenin borcunu inkar etmedik, hâlâ borç ödüyoruz. Çok şükür başımıza gelen büyük dolandırılma olayında beşyüz kişiye borçluyken şimdi kırkın altına indik ( Gürsel Kırkoyun dolandırdı. İğneada"lı biliyordum İğnesdalı değilmiş.) O yılları beşyüz kişiye borcumuz vardı, şimdi kırk kişinin altına düştük ama burnumuzdan kan emdik.. Allah'a şükür biri 400 gram altın, olmak kaydıyla En Büyük borcumuz bu altın, en küçüğü 1450 $) şimdi otuz küsür kişiye borumuz kaldı.
Şuan çok ama çok acil ödememiz var, buradan borç isteyecek kadar sıkıştık. Bize borcu olduğu halde daire alanlar utanırlar mı bilmem, ben karizmamı yerle bir edip borç para arıyorum. Salı günü mutlaka ödemem gereken parayı bulmam şart. Kardeşlerim, dostlarım, eğer beni zerre kadar düşünenlerdenseniz varsa, sizde yoksa arkadaşlarınızdan arayın, gümü geldiğinde ben öderim hiç şüpheniz olmasın.
ÖDEME TARİHİ
Ödeme tarihi veremiyorum, beş ayıda bulur en son bir bucuk YILIDA da bulabilir. Az çok ne kadar bulmanız mümkünse.
HAYATIMIN İKİNCİ UTANÇINI YAŞIYORUM.
Bu yazıyı nasıl utansrak gözyaşlarımla yazıyorsam o nisbette beni bu duruma düşürenleri, borcumu ödeyecekken yalan yanlış bilgileriyle hayırlı işlerimi engelleyip borcumu ödemeyi de engelleyenlere şöyle diyorum:" Yarabbi! Çektiğim kadar çektir, ama bu dünyada çrktir.."
TAKSİTİ BİTMEYEN
ARABAMI SATIYORUM
Madem borcu vardı araba nasıl aldı, diyen var. Haklılar, biz borcumuz için arabamızı da satmıştık. Arabayı şunun için almayı şart gördüm, birincisi, bize borcu olan biri dediki, ben toptan ödeyemem ama sraba alırsanız taksite yatırırım, ikincisi bende eşim de kalp hastasıyız, dedimki ben hastalansanm eşim beni götürür, o hastalansa kalp krizinden bahsediyorum, ben onu götürürüm, tedbir slmadan ölürsek bedeli olur, dedim. Eşim asla aldırmazdı zaten, borcu olan ödeyecek olmaz. Arabamdan başka iki devre mülküm var satamadım, şimdi bir alacaklım alacak. Evimizi sattık borç ödediğimiz için kirayı ödeyemez hale geldik ve köye taşındık. Arabamızı üç ay önce 400 e taksitle aldık, dikkat taksitle kuveyttürk'ten sldık. Bizi yakinen tanıyanlardan benim üzerimde olduğu halde satın alacak olan çıkarsa çok sevinirim. Biz taksitini ödemeye devam ederiz. Bize güvenen alır.

Artık Türk parası borç bulmak çok zor, biz borcumuzu o yüzden bitiremedik, ödediğimiz kadar daima arttı borcumuz.
Yuro, dolar, altın da olur, tabiki tercihimiz Türk parası.
Ayıplayanlar olacaktır, tavsiye etmem insanın güldüğü başına geliyor.
Borç vermek isteyenler özelden bana ulaşabilirler.
Not: Bu yazımın bir kelimesi dahi alıntı yapılamaz.
2. Not: Biz 34 yıl önce devlet eliyle dolandırıldık. Neki devlete bunu anlatamadık, sadece dolandıranlar hapis yattı fakat Gürsel Kırkoyun mallarını amcaoğlunun üzerine yaptığı için biz verilen paraları alamadık.
3. Yakınlarım, eşimde dahil asla eleştiri telefonu istemiyorum. Ben umudum olan her yerden borç istedim, bulamayınca bu yola baş koydum. Dünyalık onurumdam çok şeyler kaybedeceğimi bilebile ahiretimden kaybetmiyeyim, dedim ve yüreğimle bu yolu deniyorum. Ayıplamayın, dua edin Allah'a emanet olun. Çalıntı sananlar, telden konuşup sesimi duyabilirler.
Para ile konferans veriyorum çıkmış yszım, hayır brn hayatımda para için konferans vermedim ve konferanslardan para almıyorum, alsaydım zaten borcum biterdi.Ama benden kitap alan olursa, ben yayın evinden toptan alıyorum üzeri fiattan dağıtırsam bu olur mesela gönderilen miktar kadar kitabı bir kuruma öğrencilere veririm, şu kuruma sizin adınıza şu kadar kitap verdim buyrun belgesi derim...
Lütfen guruplarda paylaşılmasın. Borç para istemekle dilenciliği birbirine karıştıranlar olur.
Allah cc ye emanet olun.
Emine Şenlikoğlu

Emine Şenlikoğlu kimdir?

Yazdığı kitaplar kadar açıklamalarıyla gündemde yer alan İlahiyatçı yazar Emine Şenlikoğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli? Emine Şenlikoğlu Özkan 27 Mayıs 1953 tarihinde Giresun'da dünyaya geldi. Türk araştırmacı, yazar. İslamî içerikli kitap ve roman yazarlığı ve konferansları ile tanınır. Emine Şenlikoğlu, 1953 yılında doğduğu Giresun-Dereli-Anbaralan köyünden çok küçük yaşta iken Adapazarı'na, oradan da ailesiyle birlikte İstanbul'a yerleşti ve gençlik yıllarında araştırmacılığa başladı. Öncelikle Hristiyanlık dini ve İncil üzerine araştırmalarda bulundu. Sonraki yıllarda yoğunlukla İslam dini üzerine araştırmalar yapmaya başladı. İslamî temel ilimlerden olan fıkıh ve akait üzerine çalışmalar yaptı. 1984 yılında yazdığı ilk kitabından (Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar) dolayı yargılandı. 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. İlâhiyatçı, gazeteci yazar Recep Özkan ile evli ve iki çocuk annesidir. 
 
EMİNE ŞENLİKOĞLU'NUN YAZDIĞI KİTAPLAR

Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar

Bize Nasıl Kıydınız

Mahkum Duygular

Burası da Cezaevi

İslam’da Erkek Ne Olur

İhânet Etme

Ülkemi Arıyorum

Biz Bu Vatanın Nesi Oluyoruz

Ruhumun Penceresi

Kelepçeli Kalemimden

Ağlatan Yollar

İnsanlar da Kayar

Telefonla Röportaj

Önce Soru Sorarlar

İsimsiz Kitap

Vicdan Azabı

Maria

İdamlık Genç

2. Seri, 'İnsanlığa çağrı' rumuzludur

İnsanlığın belgeseli

Kıbrıs Sular içinde

Bir Yetim

Ben Kimin Kurbanıyım

Geri Tepen Kurşunlar

Radyo ve basın röportajları

Televizyon röportajları

Uzaktaki Çığlıklar

Geçmişin İzleri

Sabıkalı ve Dul Çingene

İmamın Manken Kızı

Son Pişmanlık Fayda Eder

Çin İşkencesi

Kadınları Kadınlar da Eziyor

3. Seri, 'Nesillerin Öyküsü' rumuzludur

Şirin Köy

Küçük Kız

Küçük Kelebekler

Yılan Yavrusu

Kırmızı Elbiseli Kız

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN