Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Orta Vadeli Program (OVP) tahminlerine dayanarak, gram altının 3000 TL'yi aşabileceğini öne sürdü. 

Youtube hesabından açıklama yapan İslam Memiş "Özellikle Orta Vadeli Programda 2025 için 43,90 TL seviyesi bekleniyor. Ben Dolar / TL kurunda 50 TL seviyesini bekliyorum o da gram altında 3 bin TL seviyesine tekabül ediyor" dedi.

O TARİHTE GRAM ALTIN 3.000 TL'Yİ AŞACAK

Eylül 2023 itibarıyla serbest piyasadaki gram altın fiyatının 1700 TL'nin altında olduğunu belirten Memiş, "2026 yılında 3000 - 3500 aralığında bir gram altın göreceğimizi tahmin ediyorum. Tabi uzun vadeli beklentiler ama resmi beklentileri baz alarak söylüyorum. 3 seneye kadar kim bilir neler olacak neler. Hangi 3'ler hangi 5'ler. Sadece şuanda resmi beklentiler açıklandığı için bu öngörüler karşısına tekabül eden gram altını size anlatıyorum." şeklinde konuştu.

Ticaret Bakanlığı'ndan 44 firmaya rekor ceza! Ticaret Bakanlığı'ndan 44 firmaya rekor ceza!

ALTIN BORCU OLANLARA ALTIN DEĞERİNDE TAVSİYE

Memiş, altın fiyatlarının yükselmesinin altın borcu olanlar için risk taşıdığını vurgulayarak, "Bu neden önemsiyorum? Çevrenizden eğer altın borç almayı düşünüyorsanız veya altın borcunuz varsa, bunu kapatma imkanınız varsa bunu bir an önce halletmeniz lazım. Ve altın borç almayı düşünüyorsanız tekrar düşününün çünkü ciddi anlamda zarar edebilirsiniz. Farklı alternatif bulabiliyorsanız bulun." dedi.