Altının gram fiyatı dün kapanışı 1.674 liradan yaptı. Altının gram fiyatı, yeni güne ise yükselişle başlamasının 1.683 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 2.770 lira, Cumhuriyet altını da 11.160 liradan satılıyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, A Haber canlı yayınında altın fiyatlarına yönelik değerlendirmelerde bulundu. İslam Memiş yeni rekor için yatırımcıyı uyararak ''Gram altın dün 1.725 lira seviyesine kadar yükseldi. Şu anda 1.705 lira seviyesinde. Burada 20 liralık bir değer kaybının olduğunu gözlemliyoruz. Kısa vadede baskılanma devam ediyor. Bu baskılanmanın beraberinde fırsatları getirdiğini düşünüyorum. Özellikle altın alımı yapacak olan, altın yatırımı yapacak olan, altın borcu olanlar bu seviyelerin kalıcı olmayacağını göz önünde bulundurması gerekiyor.'' ifadelerini kullandı.

İŞTE İSLAM MEMİŞ'İN AÇIKLAMALARI

Gram altın tarafında bu yıl sonu ile ilgili öngörümüz 1.800 – 1.880 lira aralığı. Gram altında yeni rekorlara işaret ediyor.

Ocak ayı itibariyle artık 2 binli seviyeleri gram altın / TL fiyatında konuşabiliriz. 2024 yılının tamamında OVP'ye bakıyoruz TCMB'nin beklenti anketlerine bakıyoruz, gram altının 2024 yılında 2.500 TL'ye kadar yükseleceğine işaret ediyor.

Türk-İş'ten hükümete asgari ücret resti! Masadan kalkarız Türk-İş'ten hükümete asgari ücret resti! Masadan kalkarız

Altın borçlanmamalı. Eğer altın borçlanmaya mecbursanız bunu da en azından 2.500 TL olacağına dair de kenara bir not yazmanız gerekiyor. Bu geri çekilmeler kalıcı değil.