Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin en çok etkilediği illerden Adıyaman'da yıkılan Isias Hotel'in enkazında, Türkiye Rehberler Birliği'nin (TÜREB) bölgedeki uygulama eğitimine katılan 1'i kaptan 43 kişilik rehber grubu ve KKTC'den voleybolcu öğrenciler, öğretmenleri ve velileri de bulunuyordu.

Enkazda günler süren arama kurtarma çalışmalarında birçok rehberin cansız bedenine ulaşılırken, bazıları da yaralı veya sağ kurtarıldı. Enkaz çalışmaları tamamlandıktan sonra 43 kişilik rehber grubundan 1'i kaptan şoför, 30'u rehber 31'i hayatını kaybederken, 12 rehber yaralı kurtarıldı.

Sinan Oğan'dan bomba açıklama: Özdağ AK Parti'den bakanlık istedi! Sinan Oğan'dan bomba açıklama: Özdağ AK Parti'den bakanlık istedi!

YARALI REHBER GATA'YA SEVK EDİLDİ

Enkazdan yaralı kurtarılan rehberlerden birinden daha acı haber geldi. İlk müdahalesi Adıyaman'da yapıldıktan sonra Ankara GATA'ya sevkedilen rehber Ömer Faruk Alioğlu'nun, 26 Mart Pazar günü akşam saatlerinde yaşamını yitirdiği duyuruldu. TÜREB Başkanı Hakan Eğinlioğlu, yaralı kurtarılıp tedavisi GATA'da devam eden Ömer Faruk Alioğlu'nun kolundan ameliyat olduğunu, durumu iyiye giderken enfeksiyon kapması nedeniyle durumunun bir anda fenalaştığını ve kaybettiklerini açıkladı. Eğinlioğlu, Alioğlu'nun 28 Mart Salı günü Antalya'da toprağa verileceğini kaydetti.

HAYATINI KAYBEDEN SAYISI 32'YE YÜKSELDİ

Otel enkazında ölen veya yaralı çıkartıldıktan sonra vefat eden rehberler şöyle; Johanna Carolina Kap, Aykut Bulut, Ömer Faruk Alioğlu, Ömer Kale, Turgut Mustafa Yedek, Ukba Alhomsi, Tahsin Cem Efe, Fikri Töre, Müzeyyen Gökçen, İmran Aydoğdu, Önder Cırık, Emin Uysun, Ömer Tabarlı, Kağan Yıldız, Umut Ulaş Tan, Ozan Koç, Samet Burak Bingöl, Hazal Baytekin, Çiğdem Şimşek, Çağkan Yılmaz, Nazımcan Hartlap, Tayfun Dal, Tamer Özdoğru, Sefa Veysel Yaşar, İdris Talha Kartav, Bahtiyar İsrafioğlu, Ali İsrafiloğlu, Ali Osman Aydın, Hasan Öz, Etem Yedek, Lenur Seyfettinoğlu ve kaptan şoför Mehmet Kalaycı.