700 bin kamu işçisine yapılan yüzde 45 lik zam memurların tepkisini çekti. Sosyal medyadaki eleştiri yorumları sonrası Erdoğan'dan yeni bir paylaşım geldi. Erdoğan "Memurlarımız müsterih olsunlar, onların haklarını teslim etmek de bizim boynumuzun borcudur" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Protokolle kamu işçilerimizin taban ücretleri, ücret zamları, sosyal yardımları, maktu ödemeleri belirlenmektedir. Epeyce ayrıntısı bulunan çerçeve neticesiyle refah payı dahil yüzde 45 zam yapıyoruz. En düşük kamu işçisi ücretini 15 bin liraya çıkarıyoruz. İş primi ödemesi bulunmayan işçilere yüzde 4-6 arasında prim ödemesi uygulamasını da getiriyoruz. Ayrıca gazi, terör mağduru ve şehit mağduru işçilerimizin çıplak ücretlerine yüzde 10'luk ilave yapıyoruz'' açıklaması yapmıştı.

Türkiye İş Bankası'ndan fatura ödemelerine 1000 TL indirim! Türkiye İş Bankası'ndan fatura ödemelerine 1000 TL indirim!

Yaklaşık 700 bin kamu işçisini sevindiren zam memurları ayaklandırdı. Sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren çok sayıda memurun paylaşımları sonrası "#İşçiyeVarMemuraYok" etiketi Twitter'da TT oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tepkiler sonrası Twitter hesabından memurlarla ilgili bir açıklama yayınladı. Erdoğan şu ifadeleri kullandı; "Memurlarımız müsterih olsunlar, onların haklarını teslim etmek de bizim boynumuzun borcudur. Temmuz ayı için enflasyon farkı ve refah payı esasına dayanan hazırlıklarımız var. Bu konuda yılbaşında gerçekleştirdiğimiz çalışmaların devamını getireceğiz. Kimseyi enflasyona ezdirmeyeceğiz, kimseyi gördüğünden geri koymayacağız, tam tersine hep daha ileriye taşıyacağız. Ülkemizin bugüne kadar tüm eksiklerini nasıl biz giderdiysek, inşallah bugünkü sıkıntıları çözmek de bize nasip olacak."