Millet İttifakı'nın toplantısının ardından cumhurbaşkanı adayı konusunda partisiyle istişare etmek üzere partisinin Genel İdare Kurulu ile bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığına 'ret oyu' verdiklerini açıkladı.

İKİ BELEDİYE BAŞKANINA ÇAĞRI YAPTI

Akşener, anketlerde ismi öne çıkan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu önerdiklerini ancak Millet İttifakı'nda bu önerinin kabul edilmediğini söyledi, iki belediye başkanına çağrıda bulundu.

Akşener, 'Geldiğimiz noktada İYİ Parti bir kıskaca alınmış, bir dayatmaya mecbur bırakılmış, ölümle sıtma arasında bir tercihe zorlanmıştır. Buna boyun eğmeyecektir. Devşirme siyasetin hınk deyicisi olamayacaktır' dedi.

Canlı yayında anket gerilimi! Ferhat Murat ile Murat Gezici birbirine girdi Canlı yayında anket gerilimi! Ferhat Murat ile Murat Gezici birbirine girdi

Kılıçdaroğlu ise Akşener'in çıkışına karşılık yaptığı ilk açıklamada 'Hiç meraklanmayın bütün taşlar yerine oturacak. Yolumuza devam ediyoruz' dedi.

TWITTER'DA SERT TARTIŞMA

Siyasetin gündemi, Twitter'ın gündemini de ısıttı.

Akşener'in açıklamasına tepkiler büyürken Halk TV sunucusu ve gazeteci İrfan Değirmenci, hem sosyal medyadan hem yayından görüşünü paylaştı; Jahrein ise görüşe sert bir dille yanıt verince ikili atışmaya başladı.

İkili arasında geçen kavga sosyal medyada gündem oldu.

Akşener'in masadan ayrılmasıyla ilgili 'Tarih olacaksınız. Haydi uğurlar ola' diyen Değirmenci'ye Jahrein, 'Terbiyesiz herif. Bu ülkenin geleceği sizlerin mamanızdan ve koltuklarınızdan önemlidir! Hiç merak etmeyin' şeklinde yanıt verdi.

Değirmenci, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü'nü hatırlatarak, 'Bu genç yaşında Ankara'dan İstanbul'a yürüyerek gidebilir misin yoksa oyuncu koltuğundan kalkmak zor mu gelir?' diye sordu.