WebTekno'nun haberine göre; bu modun, uygulama kullanımına ara vermek isteyen kullanıcılar için oldukça yararlı olabileceği görüldü. Instagram'ın yeni güncellemesi ile artık avatarınızı resminizin diğer tarafına ekleyebileceksiniz. Bu şekilde profilinizi ziyaret eden kişiler avatarınız ve profil fotoğrafınız arasında geçiş yapabilecek.

'Sessiz Mod', gelen bildirimleri susturabilecek ve DM'leri de otomatik olarak yanıtlayacak. Ayrıca durumunuzu 'Sessiz Modda' olarak yaparak uygulamada aktif olmadığınızı arkadaşlarınıza bildirebilecek. Şirket, özelliğin gece geç saatlerde uygulamada zaman geçiren genç kullanıcıların da işine yarayabileceğini düşünüyor.

Buna ek olarak modun ne kadar açık kalabileceği de bir zamanlayıcı yardımıyla ayarlanabiliyor. Sessiz Mod, şimdilik ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'da çıkış yaptı. Instagram, yakında diğer ülkelere de geleceğini söylüyor.

Instagram, kullanıcıların gördükleri içerikler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olması için de bir özellik getirdiğini aktardı. Artık, keşfet kısmında görmek istemediğini birden fazla içeriği aynı anda seçerek gizleyebileceksiniz.

Özelliği kullanmak için keşfet kısmından bir gönderiyi seçip, 'İlgilenmiyorum' butonuna basmanız, daha sonrasında ise alt kısımda beliren bölümdeki 'Diğerlerini gizle' seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Son olarak Instagram, ebeveynlerin gençlerin uygulamayı kullanımı konusunda daha bilgili olmasını da sağlamak için yeni bir özellik de getirdi. Artık ebeveynler, çocuklarının engellediği hesapları görebilecek. | Kaynak: Duvar