İngiliz haber ajansı Reuters'ın son seçim analizi bomba! Yüzde 10 geride

Dünyanın en büyük haber ajanslarından olan Reuters son seçim anketleri üzerinden bir analiz yayınladı. Reuters Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kemal Kılıçdaroğlu karşısında yüzde 10'dan daha fazla bir oy oranıyla geride olduğunu açıkladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin ardından seçime kilitlendi. İngiliz haber ajansı Reuters seçim anketi değerlendirmesi yaparak "Anketler, Erdoğan'ın muhalefet karşısında yüzde 10'dan daha fazla geride kaldığını gösteriyor"  başlıklı bir analiz yayınladı.

20 YILIN EN BÜYÜK SEÇİM REKABETİ

Türkiye’deki gerçekleştirilen son seçim anketleri üzerine yapılan haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhalefetin 10 puan gerisinde olduğunun altı çizildi. Haberde ayrıca  iktidar ile muhalefetin arasındaki son 20 yılın en büyük seçim rekabetinin gerçekleşeceği ifade dildi.

"ERDOĞAN MUHALETİN 10 PUAN GERİSİNDE"

Dünyaca ünlü haber ajansı söz konusu haberde "Mayıs ayındaki seçimlerden önce anketler, Erdoğan’ın rakibinin yüzde 10’dan fazla puan gerisinde olduğunu gösteriyor” denilirken “Anketlerde Millet İttifakı’nın milletvekili seçimlerinde de AKP ve müttefiklerinin en az 6 puan önünde olduğunu gösteriyor. HDP’nin de yüzde 10’un üzerine rahatlıkla çıkabildiği görülüyor” analizini yapıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN