Toplantıda geçen bir konuşmayı ise gazeteci Barış Yarkadaş tv100 ekranlarında anlattı. Yarkadaş'ın paylaştığı kulis bilgisine göre 2024 yerel seçimleri için İmamoğlu'nun koltuğuna yeni bir aday sahneye çıktı.

"KILIÇDAROĞLU'NA DÖNÜP DİYOR Kİ..."

Ekrem İmamoğlu'nun "Kimse vazgeçilmez değildir" ve "Belediye başkanlığı konusunda en büyük bütçeye sahibim" dediğini belirten Yarkadaş şöyle devam etti:

Fatih Portakal'dan bomba CHP kulisi! Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık için şartını açıkladı Fatih Portakal'dan bomba CHP kulisi! Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık için şartını açıkladı

"Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, konuşmasını yaparken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na dönüyor ve diyor ki 'Sayın Genel Başkanım, İstanbul'da bir başarı yakaladık. Bu başarıyı 2024 yerel seçimlerinde de sürdürmek zorundayız. Eğer üyeye dayalı ön seçim koyarsanız ben İBB başkanlığına adayım. Adaylığımı da buradan açıklamak istiyorum.'

"GEREKİRSE İÇİMİZDEN BİRİ ADAY OLMALI"

Böylece İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun yanı sıra bir belediye başkanı adayı daha gündeme girdi. Bülent Kerimoğlu zaten 2 gün önce yakın çalışma arkadaşlarına şunu söylüyor: 'Ben gidip sayın genel başkanı ziyaret edeceğim. Partimizi böyle bir koşulda, sayın genel başkanımızı sahipsiz bırakmamamız, destek olmamız gerekir. Gerekirse içimizden biri çıkıp aday olmalı.'"

İMAMOĞLU ADAY OLACAK MI?

Öte yandan Ekrem İmamoğlu'nun yerel seçimlerde yeniden aday olup olmayacağı ise belirsizliğini koruyor. Kılıçdaroğlu, her fırsatta İmamoğlu'nun yeniden aday olması dileğini dile getiriyor. İmamoğlu'nun ise değişim çağrısı, erişime açtığı internet sitesi ve benzeri adımlarıyla CHP Genel Başkanlığı'na adaylığının sinyalleri verdiği öne sürülüyor.