İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, CHP Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Onur Soytürk ile birlikte Zeytinburnu’nda halk buluşması gerçekleştirdi.

AK Partili Varank'tan DEM Parti çıkışı! Türk bayrağına saygı duymayanın itibarı olmaz' AK Partili Varank'tan DEM Parti çıkışı! Türk bayrağına saygı duymayanın itibarı olmaz'

2019 yerel seçimlerinde “Esenyurt düşerse Mekke düşer” söylemler hakkında konuşan İmamoğlu, Murat Kurum hakkında da açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu, Kurum'a tarih ve saat vererek çağrıda bulunarak şu açıklamalarda bulundu:

"ESENYURT DÜŞERSE MEKKE DÜŞER" SÖYLEMLERİNE CEVAP

"Böyle bir söz desem ben, bu milletin huzuruna vallahi çıkamam. Bu yüz müdür, meşin midir anlamadım. Nasıl bir yüz var bunlarda ben anlamadım. Esenyurt düşerse… Bak bak lafa bak. Lafın ağırlığına bak. Neymiş efendim Mekke düşermiş. Allah sizi ıslah etsin. Mekke'yle Esenyurt ne alaka? Milletin arasına nifak sokacaklar ya, milletin o masum inancını kullanacaklar ya...Binde bir sokakta bana kızgın bakıyorlar.

"ACEMİ ADAY FARKINDA OLMADAN ERDOĞAN'I ELEŞTİRİYOR"

Şimdi bu Mekke- Esenyurt meselesini alet ettiler ya o zaman, sanki işe yaramış gibi bu acemi aday dayanamadı dün bir laf yetiştirdi. Neymiş efendim? Bak lafa bak Allah'ınızı severseniz ya; ’31 Mart'ta Gazze'deki mazlumlar sevinecek.’ İBB'yi o kazanırsa ‘Gazze'ye yardım edeceğim’ demiş. Neresinden tutarsan eline geliyor. Bir; ey Allah'ın adamı, ey güzel adam. Ne diyeyim sana? Daha ne diyeyim yani? Allah seni ailene bağışlasın. Git ailenle yaşa. Ama bu şehri sen bilmiyorsun. Bu şehrin insanı ne hiç bilmiyorsun. Ben bu laftan ne anlarım biliyor musun? Aslında farkında değil. Hükümeti eleştiriyor burada hükümeti. Yani koca Türkiye Cumhuriyeti Gazze’ye yardım edemedi. O gelince edecekmiş. Acemi adayın dengesi o kadar bozuk ki, farkında olmadan aramızda kalsın Erdoğan’ı eleştiriyor.

TARİH VE SAAT VEREREK MURAT KURUM'A ÇAĞRIDA BULUNDU

İsrail'in insanlık dışı Gazze saldırısı başlayınca hemen yönetici ekibimizle hemen o gün oturduk. İBB Meclisi'nin önergemizi verdik. Gazze yardımı için karar çıkarttık. Bölgeye yardım ulaştırılması zor şartlarda oluyor. Onun için bu süreci bir tek ülkemiz adına da AFAD planlıyor. Sonuçta izin çıktı, hazırlıklarımızı bitirdik. 2 gün sonra bu milletimiz adına yardımlarınız Gazze'ye gidiyor. Buradan sayın adaya yeni bir davette bulunuyorum. Bu davet işi olunca başı dönüyor ama 5 Mart salı günü sabah 11.30’da seni Sultangazi'deki tesislerimize lojistik sahaya davet ediyorum. Gel orada beraber İstanbulluların yardımlarını hep beraber Gazze'ye yollayalım. Çekinme gel."

Editör: Amine Ebrar