CHP'nin en gözde iki belediye başkanı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş arasında erken bir rekabet söz konusu. 

Kulisleri sallayan iddiaya göre; Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı'nı hem İmamoğlu hem de Yavaş istiyor. Bu durum iki CHP'li belediye başkanı arasında krize yol açabileceği iddiasını da gündeme getiriyor. Parti yöneticileri ise durumunun krize yol açmayacağı, anlaşmayla çözülebileceği görüşünde.

Sinan Oğan: Altılı Masa adayını destekleseydik Türk ekonomisinde kriz olacaktı Sinan Oğan: Altılı Masa adayını destekleseydik Türk ekonomisinde kriz olacaktı

YENİ BAŞKANI CHP'Lİ BELEDİYELER BELİRLEYECEK

Önümüzdeki aylarda Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) yönetiminin değişmesi bekleniyor. Gazete Duvar'ın aktardığına göre; seçimde CHP'li belediyelerin başkanı belirleyecek çoğunlukta olduğu kaydedildi.

Kulislere göre, Türkiye Belediyeler Birliği yönetimini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da istiyor.

"ÇOĞUNLUK MUHALEFETTE OLACAK"

“Bu durum bir kriz konusu olur mu” sorusuna ise “Hayır olmaz, aralarında bir çözüm bulur, anlaşmaya varırlar” yanıtını veren parti yöneticileri, birliğin kaynakların tamamına yakınının yıllarca Cumhur İttifakı belediyelerine aktarıldığını, oysa bütçesinin yarısından fazlasının CHP'li belediyelerden kesildiğini iddia ettiler.Parti yöneticileri ayrıca “Türkiye Belediyeler Birliği de değişecek. Çoğunluk belki muhalefette olacak ama tüm partilerin güçleri ölçüsünde, adil şekilde temsil edildiği, kaynakların hakkaniyetli bir şekilde dağıtıldığı bir yapıya dönüşecek.'' değerlendirmelerinde bulundu.
 

Editör: Gülşah Yıldız