İlber Ortaylı'dan inşaat şirketlerine çağrı!

Tarihçi - yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Kahramanmaraş depremi sonrası sosyal medya hesabından inşaat şirketlerine çağrıda bulundu. Ortaylı, 'Millete olan borcunuzu ödeme zamanı. Başta inşaat şirketleri olmak üzere tekstil firmaları, ilaç firmaları, büyük marketler, jeneratör firmaları, gıda ve içecek şirketleri acilen tüm imkanlarıyla seferber olmalı. Gün bugün' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Tarihçi - yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen deprem ile ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Ortaylı paylaşımı "Millete olan borcunuzu ödeme zamanı. Başta inşaat şirketleri olmak üzere tekstil firmaları, ilaç firmaları, büyük marketler, jeneratör firmaları, gıda ve içecek şirketleri acilen tüm imkanlarıyla seferber olmalı. Gün bugün" diyerek paylaştı.

İlber Ortaylı videoda ise;

"Hiç şüphesiz ki kendilerinden en çok vazife beklenen büyük inşaat şirketleridir. Türkiye inşaat sektörünün kalkınması için çok gayret etti. Bütün zenginliğimiz en çok orada toplanıyor. Şimdi herkesin millete olan borcunu ödemesi gerekiyor. Bazı şirketlerimiz faaliyete geçtiler ama bizce sayıları az bütün imkanlarıyla icabında yurdun başka yerlerindeki inşaat faaliyetlerin tatil ederek kıymetli elemanlarını makine ve diğer teknik araçlarını bu bölgeye sevk etmeliler. Herhalde onlar yardım gruplarının, sivil teşkilatların veya yabancı şirketlerden ve kurtarma ekiplerinden daha fazla coğrafyayı ve memleketi tanıyorlar. Ulaşma şartları daha fazla olmalı. Bunun için ilk olarak oradan destek bekliyoruz. Hepinizin Allah yardımcısı olsun."

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN