EURO 2024 elemelerinde Türkiye, dün Ermenistan ile karşılaştı.

Maçın ilk yarısı 0-0 golsüz biterken; ikinci devresinde 49. dakikada Ermenistan 1-0 öne geçti.

Türkiye'nin oynadığı futbol, seyircilerden tepki toplarken; 88. dakikada bulunan gol ile maç 1-1 beraberlikle tamamlandı.

Maç öncesi ve devre arası futbolcuların yaptığı dualar ise dikkat çekti.

"ALLAH, ERMENİSTAN'A MI YARDIM ETTİ?"

İlahiyatçı ve yazar Cemil Kılıç X hesabından, kamera önünde dua eden futbolculara tepki göstererek, "Cenabıhak da sizi ciddiye almadı. Gerçekten inançlı olsanız duanın gösterisini yapmazdınız. Soyunma odasında, bir köşede içtenlikle ve yalnız Allah bilecek biçimde duanızı ederdiniz. Ama tabii size kamera lazım değil mi? Yazık yahu, din bu kadar basite alınır mı? Ne oldu şimdi, Allah Ermenistan'a mı yardım etti?" diye yazdı.

Kılıçdaroğlu'ndan Adalet Bakanı'na bomba soru: Veysel Şahin kimlerin çıkarı için korunuyor? Kılıçdaroğlu'ndan Adalet Bakanı'na bomba soru: Veysel Şahin kimlerin çıkarı için korunuyor?

"SANKİ TANRI'NIZ ERMENİLERİ DESTEKLEDİ, NE DERSİNİZ?"

Bir başka ilahiyatçı ve yazar İsrafil Balcı da, aynı tepkiyi gösterdi.

Dua ile peynir gemisinin yürümeyeceğini söyleyen Balcı, "Birey üzerine düşeni yapmadıktan sonra, yapılan dua sadece bir avuntudur, kendinizi kandırmayın." diye yazdı.

İsrafil Balcı X hesabından şu ifadelere yer verdi: 

"Bu çocuklar bu duruma neden geldi, kim getirdi? Dua ile peynir gemisi yürümez, birey önce üzerine düşeni yerine getirmeli diye defalarca anlatmaya çalıştım. Bana laf yetiştirenler, ne oldu? Sanki Tanrı'nız Ermenileri destekledi, ne dersiniz? Birey üzerine düşeni yapmadıktan sonra, yapılan dua sadece bir avuntudur, kendinizi kandırmayın. Önce gereğini yerine getirin, sonra istediğiniz kadar dua edin."