İstanbul’da kasiyer olarak çalışan Rojin Elveren, fazla kilolarından kurtulmak için mide küçültme ameliyatı olmaya karar verdi. Genç kız bu işlem için Doktor E.V. ile anlaştı.  Kağıthane'de özel bir hastanede çalışan E.V. ameliyatı Bağcılar'da başka bir hastanede yapacağını söyledi. Sözcü'den Habip Atam'ın haberine göre; Rojin Elveren geçtiğimiz çarşamba günü hastaneye giderek, ameliyat öncesi tahlilleri yaptırdı daha sonra ise ameliyata girdi.

Huzurevinde skandal! 33 yaşlı hastaneye kaldırıldı 4'ü yoğun bakımda Huzurevinde skandal! 33 yaşlı hastaneye kaldırıldı 4'ü yoğun bakımda

Kanamayı durduramadılar
İddiaya göre Rojin Elveren'in ameliyatı istenildiği gibi geçmedi. Ameliyat sırasında genç kızın atar damarı patladı. Ameliyat ekibi kanamaya bir türlü durduramadı. Zayıflamak için ameliyat olan genç kız müdahalelere rağmen yaşamını kaybetti.

Kızlarının ameliyattan çıkış haberini bekleyen aile ölüm haberiyle şok oldu. Baba Murat Elveren, doktorlara kızının ölüm sebebini sorunca “Kanamayı durduramadık” cevabını aldı. Söylenenlere ikna olmayan baba; doktor E.V., hastane ve ameliyata giren ekip hakkında şikayetçi oldu. Rojin'in cenazesi savcılık talimatıyla incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. İncelemenin ardından da cenazesi ailesine teslim edildi.

‘ihmal değil cinayet’
Kızının tahliller çıkmadan ameliyata alındığı öne süren baba “Bu ihmal değil, cinayet “diye duruma tepki gösterdi. Genç kızın ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.