Gazeteci Fatih Portakal, canlı yayında emekli maaşlarıyla ilgili şaşırtıcı bir gelişmeyi izleyicilerle paylaştı. 31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken, emeklilerin iktidarın gelecek olumlu gelişmelere ilişkin beklentileri, Turgut Altınok ve Fatih Şahin'in ardı ardına yaptıkları açıklamalarla daha da arttı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Cumhurbaşkanı ile gerçekleştirdiği görüşmede emeklilere yönelik iyileştirmelerin bütçe imkanları çerçevesinde yapılacağı bilgisini aldığını söyledi. 

Sürücüler dikkat! Araç muayenesinde değişiklik yapıldı artık zorunlu değil Sürücüler dikkat! Araç muayenesinde değişiklik yapıldı artık zorunlu değil

Ancak, bayram ikramiyesi konusunda kesin bir rakam vermekten kaçındı ve bu konunun Cumhurbaşkanı tarafından açıklanmasının daha uygun olacağını ifade etti.

FATİH ŞAHİN'DEN YEŞİL IŞIK

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, katıldığı bir televizyon programında, emeklilerin beklentilerini önemsediklerini ve konuyu titizlikle değerlendirdiklerini ifade etti.

Şahin, yakın zamanda Cumhurbaşkanının bu gelişmeleri halkla paylaşacağını vurguladı. AKP'nin açıklamaları, emeklilere yönelik maaş zammı beklentilerini artırırken, bazı kulis bilgilerine göre, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde emeklilere 5 bin TL'lik bir zam yapılacağı konuşuluyor.

Bu iddialara dikkat çeken ve değerlendirmelerde bulunan gazeteci Fatih Portakal ise, "Emeklilerle ilgili size bir bilgi vermek istiyorum. Beklenmedik bir sürpriz olabilir. Hafta sonu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seyyanen zam açıklaması yapabileceği iddiaları var" şeklinde konuştu.

Editör: Mert Kaan Taş