AK Parti İstanbul Milletvekili Hulki Cevizoğlu Haber Global adlı televizyon kanalının canlı yayınına konuk oldu. Canlı yayında Özgür Özel'in CHP genel başkanlığına adaylığını ilan etmesi konuşulurken Cevizoğlu'nun Özel'e karşı yaptığı Atatürk çıkışı sosyal medyada bomba etkisi yarattı.

Filenin Sultanları hakkında olay kıyaslama!  'Kadını alenen istismar ediyorsunuz' Filenin Sultanları hakkında olay kıyaslama! 'Kadını alenen istismar ediyorsunuz'

CHP'nin kendisine 'Atatürk partisi' diyerek Atatürk'e hakaret ettiğini ifade eden Cevizoğlu, "Atatürkçülük AK Parti'de eylemsel olarak var." dedi.

İşte Hulki Cevizoğlu'nun gündem olan açıklamaları:

AK PARTİ'DE ATATÜRKÇÜLÜK VAR

" Özgür Özel, 'Atatürk'ün partisini iktidar yapmak için adayım demiş. Yahu Atatürk'ü yarışa sokmayın. Yarışan Atatürk değildir. Yarışan Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel, Ekrem İmamoğlu ve 6'lı Masa ve 6'lı Masa'nın yanındaki HDP'ydi. Atatürk yarışmadı Mayıs seçimlerinde. Atatürk'e hakaret etmeyi bırakın. Siz Atatürk'ü mü yarışa soktunuz? Atatürk mü aldı %25 oyu? O mu yenildi? Atatürkçülük var işte eylemsel olarak AK Parti'de. Siz Atatürkçülük adına ne yaptınız?"

ATATÜRK'ÜN PARTİSİ DİYE BİR ŞEY YOK

Atatürk Türk ordusuna hakaret mi ediyordu? Atatürk bakın Osmanlı Paşası Kurtuluş Savaşı'ndan sonra Osmanlı Ordusu'na laf edilirken Osmanlı Ordusu'nu savunmuştur. Siz 'Atatürk'ün partisiyiz diyerek Atatürk'e hakaret ediyorsunuz. Atatürk kimseye hakaret etmedi. Atatürk'ün partisi diye bir şey yok bugün, dün de yoktu. 100 sene önce Atatürk'ün kurduğu bir parti vardı. Bugün Atatürk'ün partisi diye bir parti yok."