İstanbul Valiliği, "hatırlatma metni" adı altında kamusal alanlarda içki içilmesini yasaklayan bir genelge yayımlamıştı.

Konuyla ilgili tartışmalar sürerken bir kesim tarafından Valiliğe destek verirken; bir kesim de Valiliğe tepki gösterdi.

Valiliğe bir destek de HÜDA PAR'dan geldi. Parti, İstanbul Barosunun açtığı davaya da tepki gösterdi.

Partinin Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yunus Emiroğlu söz konusu genelge için Vali Davut Gül’ü tebrik etti.

"RUHSATLI İŞLETMELERDE BİLE YASAKLANMALI"

Emiroğlu, ülkenin her yerinde bu kararın uygulanması gerektiğini söyleyerek, kamusal alandaki içki tüketimini hedef aldı:

"Ayrıca umuma açık bu alanlarda ruhsatlı işletmelerin de alkollü içki satışının yasaklanması, suç ve suçlu ile mücadele anlamında bir zorunluluktur. Çünkü kamu düzenini bozan, şiddet ve cinayet vakalarına yol açan, ailelerin dağılmasına neden olan ve toplumu ifsat eden en büyük felaket alkollü içki tüketimidir."

"BU İPTAL DAVASI TOPLUMUN HUZURUNA AÇILMIŞTIR"

Emiroğlu, şöyle devam etti:

Fatih Portakal'dan Erdoğan ile Bahçeli'nin sürpriz görüşmesi hakkında açıklama Fatih Portakal'dan Erdoğan ile Bahçeli'nin sürpriz görüşmesi hakkında açıklama

"Bütün istatistikler bu tespiti destekler mahiyettedir. Öte yandan İstanbul Barosunun bu kararın iptaline yönelik İdare Mahkemesi’ne açtığı davayı esefle karşılıyoruz. Bu iptal davası, toplumun huzuruna karşı açılmış bir davadır.”